Poljska ostala u igri

Novi remi Španije, Moreno promašio penal

Španija je i drugi put remizirala na Evropskom prvenstvu - nakon što je u prvom kolu igrala bez golova sa Švedskom, "furija" je večeras podijelila bodove sa Poljskom u Sevilji 1:1.

Novi remi Španije, Moreno promašio penal Foto: Getty Images
Sportski portali Izvor

Prva je zaprijetila Španija, kad je Olmo u 10. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca direktno u Šćesnog.

To je bio uvod u vođstvo domaćina. Morata je skrenuo loptu u mrežu s peterca, poslije udarca Džerara Morena iskosa sa desne strane.

Uzvratio je Šviederski, koji je iz neposredne blizine loptu poslao preko gola.Isti igrač je dva minuta prije kraja prvog dijela pogodio stativu.

Ipak, "furiji" nije bilo spasa u 54. minutu. Levandovski je pogodio glavom nakon ubacivanja Južvjaka. Španija je nakon primljenog gola dala sve za napad i četiri minuta kasnije stigla do penala.

Moreno je oboren u kaznenom prostoru, isti igrač je preuzeo odgovornost i pogodio stativu.

Domaćin je nastavio sa napadima, dobre šanse propustili su Tores i Morata, pa je ostalo 1:1.