Novi poraz od Norvežanki uprkos jako dobrom izdanju 'lavica'

Rukometašice Crne Gore poražene su i u drugom prijateljskom duelu od Norveške, rezultatom 27:23 (15:12). No, i danas su izabranice Bojane Popović odigrale jako dobar meč protiv svjetskih i evropskih prvakinja.

Novi poraz od Norvežanki uprkos jako dobrom izdanju 'lavica' Foto: NTB

Naše igračice su dobro počele i povele 1:3, no onda je uslijedila serija Norvežanki 4:0. Od tada su domaće konstantno imale prednost, koja je pri odlasku na odmor iznosila plus tri – 15:12.

Crna Gora je bila odlična u nastavku, pa je sredinom drugog poluvremena uslijedilo poravnanje (17:17). No, 'lavice' tada nijesu mogle do preokreta. Umjesto toga, Norvežanke su ponovo povele i tu prednost nijesu ispuštale do kraja utakmice.

U našoj reprezentaciji najbolji učinak imala je Itana Grbić sa šest golova, dok su Despotović i Brnović postigle po četiri. Godeč se tri puta upisivala u strijelce, a Pavićević dva.

U ekipi Norveške, prilično očekivano - najefikasnija je bila Nora Merk sa pet pogodaka.

Podsjetimo, u prvom duelu, odigranom prije dva dana, Norveška je trujumfovala rezultatom 34:25.