Košarkaši Budućnost Volija večeras su doživjeli treći poraz u Eurokupu. U duelu petog kola, od izabranika Petra Mijovića u Francuskoj je bolji bio Burg, rezultatom 78:73 (17:21, 21:22, 21:13, 19:17).

Novi neuspjeh u gostima: Trijumf Burga, 'plavi' u završnici nijesu mogli do obrta Foto: Bourg en Bresse

Bio je toborben i uzbudljiv duel, u kojem je crnogorski prvak bio bolji u prvom dijelu, ali je do obrta došlo u trećem kvartalu. Burg je tada stekao prednost koju, uprkos neizvjesnosti u većem dijelu završnog perioda, nije ispuštao do samog kraja. Bilo je i grešaka na obje strane, a čini se i kako je presudilo to što je Burg pogodio 12 trojki iz 24 pokušaja, dok ih je Budućnost Voli ubacila dvostruko manje iz 19 šuteva.

Budućnost Voli tako sada ima dvije pobjede i tri poraza - pri čemu su sva tri doživjeli na gostovanjima.

Domaće je večeras predvodio Risaher, koji je postigao 21 poen, pri čemu je pogodio i pet trojki. U redovima Budućnost Volija, najbolji učinak imao je Brendon Pol sa 16 poena.

Pol, Rajt i Vilijams predvodili su silovitu Budućnost Voli u prvoj četvrtini, u kojoj su u jednom momentu stizali i do plusa od osam razlike (13:21). Međutim, u samom finišu uvodnog kvartala, domaći su taj zaostatak prepolovili.

Nastavili su izabranici Petra Mijovića u sličnom ritmu i u sljedećem periodu igre, te su na odmor otišli uz prednost 38:43.

U trećoj četvrtini, Francuzi su, uz izvrsnu dionicu Rolanda i Majka, potpuno preokrenuli situaciju na terenu. Podgoričani su u pojedinim momentima bili u minusu od osam razlike, a završnih 10 minuta igre dočekali su sa tri poena zaostatka (59:56).

Uz mnogo promašaja na obje strane počeo je posljednji kvartal, u kojem crnogorski sastav nije mogao do preokreta.

Peto kolo: Burg – Budućnost Voli 78:73, Trento – Turk telekom 101:96, Aris – Kluž 59:61, Ulm – Šljonsk (u toku), Gran Kanarija – Lietkabelis (u toku).

Tabela: Gran Kanarija 4-0, Kluž 4-1, Burg 4-1, Ulm 3-1, Budućnost Voli 2-3, Aris 2-3, Trento 2-3, Lietkabelis 1-3, Turk telekom 1-4, Šljonsk 0-4.