SC Derbi u dvocifrenom plusu

Košarkaši SC Derbija u drugoj su rundi ABA lige upisali novi trijumf. Ovog puta, ekipa Andreja Žakelja u "Morači" je bila bolja od Zadra, rezultatom 88:75 (17:18, 24:21, 26:17, 21:19).

Nova pobjeda 'studenata': Zadar počeo furiozno, ali nije to uplašilo izabranike Andreja Žakelja Foto: ABA

Zanimljivo je kako je, računajući i ABA Superkup, ovo bio treći duel Zadra protiv podgoričkih sastava u "Morači" u posljednjih tridesetak dana - i u svakom su doživjeli poraz.

Pred oko 800 gledalaca u Podgorici, Zoran Vučeljić predvodio 'studente' sa 13 poena, Kamenjaš je dodao 12, a Bogavac, Baćović i Kapusta po 11. Kod Zadra je briljirao Luka Božić sa 26 poena.

Silovito su u meč ušli gosti. Uz čak tri trojke Lakića, Zadar je nakon šest minuta igre vodio rezultatom 4:16. No, onda je uslijedio preokret ‘studenata’ predvođenih Drežnjakom, uz seriju 13:0. Na kraju, prvi kvartal pripao je Zadranima, uz pola koša razlike – 17:18.

Tokom drugog perioda, rivali su se uglavnom smjenjivali u vođstvu, a domaći sastav na odmor je otišao uz prednost (41:39).

Sredinom treće četvrtine, SC Derbi je, uz pogodak Kapuste, prvi put stekao dvocifrenu prednost (58:47). Nakon trojke Drobnjaka, Podgoričani su u finišu kvartala izlazili i na plus 13 (67:54).

Bez iznenađenja u crnogorskom derbiju: Budućnost Voli u Baru nastavila niz, otpor Mornara slomljen u nastavku
0
Bez iznenađenja u crnogorskom derbiju: Budućnost Voli…
07.10.2023 20:49

Zadrani su u posljednjem periodu igre uspjeli da priđu na minus četiri (70:66), ali to je bilo sve. Izabranici Andreja Žakelja uskoro su, novom trojkom Drobnjaka i poenima Bogavca, bili na 15 poena razlike i bilo je jasno kako će večeras upisati i drugu ovosezonsku pobjedu.

Rezultati drugog kola: Mornar - Budućnost Voli 61:87, SC Derbi - Zadar 88:75, Split - Igokea 90:95, Mega - Borac Čačak 89:90, Krka - Partizan 56:96, Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 94:51, Cibona - FMP (večeras).

Tabela: Partizan 2-0, Crvena zvezda 2-0, Budućnost 2-0, SC Derbi 2-0, Borac Čačak 2-0, Igokea 1-1, Krka 1-1, Cedevita Olimpija 1-1, FMP 0-1, Cibona 0-1, Zadar 0-2, Mega 0-2, Split 0-2, Mornar 0-2.