Treći trijumf Podgoričana u posljednjih sedam dana

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su večeras novi trijumf u ABA ligi. 'Plavi' su u "Morači" bili bolji od FMP-a, rezultatom 82:76 (16:15, 23:20, 22:17, 21:24)

Nova pobjeda 'plavih': Budućnost Voli nije blistala, FMP do samog kraja bio u igri Foto: ABA

Iako je osmi trijumf u regionalnom šampionatu izboren, a - računajući i Eurokup - treći uzastopniu posljednjih sedam dana, Podgoričani večeras nijesu blistali. Naprotiv. Budućnost Voli je tri minuta prije kraja protivnicima dopustila da joj priđu na dva poena minusa, pa smo u završnici neočekivano pratili i nešto neizvjesniju predstavu.

Teško je da je neko od 1.500 navijača u "Morači" bio zadovoljan izdanjem domaće ekipe u prvom poluvremenu, a prevashodno u finišu tog perioda.

Nakon prvog kvartala u kojem 'plavi' nijesu mogli da se odlijepe, u drugom su stizali do prednosti od 11 poena, i to dva i po minuta uoči odlaska na odmor. A onda - nevjerovatan pad. Podgoričani su izgubili mnogo lopti, djelovalo je i kako je njihov pristup u tim momentima bio poprilično neozbiljan, što su igrači FMP-a iskoristili kako bi do kraja druge četvrtine zaostatak sveli na četiri poena (39:35).

Nastavak je otvoren serijom gostiju 0:6 i tek tada Budućnost Voli zaigrala je ozbiljnije. Igrači Andreja Žakelja su završni kvartal dočekali uz nešto komotnijih plus devet (61:52).

Nakon četiri minuta posljednje četvrtine, djelovalo je da 'plavi' idu ka pobjedi, jer su poveli rezultatom 71:60. Međutim, u sljedeća tri minuta, FMP se približavao, a potom je trojkom Živanovića prišao na minus dva - 74:72.

Nezadovoljan izdanjem svojih izabranika, Žakelj je zvao tajm-aut, potom je Brendon Pol pogodio trojku, pa su domaći koliko toliko lakše disali. No, u završnih 60 sekundi 'plavi' su ušli uz plus četiri (78:74), a potom je uslijedilo više promašaja na obje strane. Najzad, kada je Petar Popović ubacio dva slobodna bacanja i, 22 sekunde prije kraja, doveo Budućnost Voli na šest razlike, postalo je jasno kako pobjeda, uprkos blijedom izdanju, neće biti ispuštena.

U ekipi Budućnost Volija, po 11 poena postigli su Popović i Rajt, a jedan manje Makundu. FMP je predvodio Beson sa 19 poena.