Kvalifikacije za Mundijal

Poraz "sokola" u Oslu, ništa od baraža

"Hrabri sokoli" poraženi su od Norveške 2:0 u meču 8. kola grupe G, kvalifikacija za Mundijal.

Detalj sa utakmice Norveška - Crna Gora Foto: FSCG/FB
Detalj sa utakmice Norveška - Crna Gora
Autor
APAutorka

Fudbaleri Crne Gore upisali su poraz u presudnom meču kvalifikacija i time ostali bez šansi za baraž dva kola prije kraja.

Norvežani su poveli u 29. minutu golom Eljunusija, kojem je asistirao Strandberg. Isti igrač stavio je pečat na pobjedu domaće ekipe u 96' utakmice.

Crna Gora je imala nekoliko šansi preko Jovetića i Marušića ali uprkos ofanzivnijoj igri u drugom poluvremenu, nije uspjela da šutne u okvir gola.

U finišu je bilo dosta prekida zbog faulova i zadržavanja lopte od strane domaćih igrača što je uzrokovalo nervozu i negodovanje gostiju, pa je tako Marko Vešović zbog protesta zaradio crveni karton, zbog čega je CG meč završila sa igračem manje.

NORVEŠKA - CRNA GORA 2:0 (1:0) /Eljunusi 29', 90+6'/

Oslo - Stadion „Uleval”. Gledalaca: 25.000. Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija). Strijelac: Eljunusi u 29. i 90+6. minutu. Žuti kartoni: Niland, Gregersen (Norveška), Vujačić, Marušić, Radunović, Jovović (Crna Gora). Crveni karton: Vešović u 94. minutu.

NORVEŠKA: Niland - Pedersen, Strandberg, Hanke Olsen (88. Gabrielsen), Meling, Berg, Deli (64. Jonsen), Edegor (81. Gregersen), Eljunusi, Hauge (46. Aursnes), Torstvet (64. Beriša).

CRNA GORA: Šarkić, Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović (82. Bećiraj), Šćekić (76. Jovović), Kosović (46. Osmajić), Marušić, Janković, Hakšabanović (67. Đurđević), Jovetić.

Standings provided by SofaScore LiveScore

* * * * *

KRAJ! POBJEDA NORVEŠKE!

22:37 GOL!!!!!!!!!! Ponovo Eljunusi egzekutor, volej sa ivice šesnaesterca iskosa završava u malu mrežu, Šarkić nemoćan

22:18 Jovović u igri umjesto Šćekića

22:15 Johnsen u prodoru, napucao Tomaševića koji je sklonio ruke, nema ni govora o penalu koji traže domaći igrači

22:13 Radunović iz kornera, Jovetić glavom preko gola

22:08 Đurđević na terenu umjesto Hakšabanovića

22:04 Žuti za Radunovića nakon oštrog starta nad protivničkim igračem, takođe i za Marušića zbog prigovora

22:00 Sjajna lopta Jovetića za Marušića koji se nije snašao najbolje - ništa od izjednačenja

21:58 Deli u šansi, sjajna intervencija Šarkića

21:52 Treća prilika na meču za Jovetića, ostaje 1:0 za Norvešku

21:50 Vujačić "požutio"

21:47 Utakmica je nastavljena, Osmajić umjesto Kosovića na terenu

NORVEŠKA - CRNA GORA 1:0 /Eljunusi 29'/ (POLUVRIJEME)

21:32 Posljednji napad za CG ali ništa od akcije preko Jankovića, sudija svira kraj poluvremena

21:30 Igra se minut nadoknade, domaćin pritiska, sviran ofsajd

21:25 Sjevnula je ljevica Jovetića ali neprecizno, pet minuta je do odmora

21:21 Ništa od šanse za CG, ofsajd Kosovića

21:13 GOL!!!!!!!!!! Norvežani su golom krunisali bolju igru i inicijativu od starta - Eljunusi između trojice zaplivao u petercu i postigao gol za vođstvo domaćina nakon kornera!

21:11 Šansa utakmice za Norvešku, Šarkić sjajno interveniše, ostaje 0:0 u Oslu

21:08 Pokušaj Jovetića izdaleka, ali neprecizno, lopta završava pored gola

21:05 Kosović pokušao da proigra slobodnog saigrača u kaznenom prostoru ali Niland uspješno interveniše

20:57 Janković blokira šut Martina Edegarda, ništa od šanse za Norvešku

20:53 Domaćin krenuo ofanzivno, "sokoli" odolijevaju

20:45 Utakmica na Uleval stadionu je počela nakon intoniranja himni

* * * * *

Ekipa selektora Miodraga Radulovića ima 11 bodova, tri manje od drugoplasirane Norveške. Trijumf bi "sokolima" povećao šanse za drugu poziciju i plasman u baraž.

NORVEŠKA: Niland, Pedersen, Strandberg, Olsen, Meling, Berg, Deli, Edegard, Eljunusi, Hauge, Torstvet.
CRNA GORA: Šarkić, Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović, Šćekić, Kosović, Marušić, Janković, Hakšabanović, Jovetić.