Nakon trećeg dana Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima u Fukuoki, Kina je i dalje lider po broju osvojenih medalja, a zlatna odličja imaju takmičarke i takmičari iz još dvije države.

Njemačka dominira na otvorenim vodama, Japanci osvojili prve zlatne medalje, Kina i dalje najuspješnija Foto: UGC

Nakon što je Leoni Bek juče osvojila zlato u trci na 10 kilometara za žene na otvorenim vodama, danas je to u muškoj konkurenciji učinio njen sunarodnik Florijan Velbrok.

Aktuelni vlasnik olimpijskog zlata na cilj je stigao uz vrijeme od sat, 50 minuta i 40 sekundi. Drugi je bio mađarski plivač Kristof Rasovski sa 19 sekundi više od pobjednika, a treći Njemac Oliver Kleme, koji je zaostajao 20 sekundi.

Do prvih zlatnih medalja stigle su takmičarke i takmičari iz Japana, i to u umjetničkom plivanju.

Podsjetimo, takmičenje u vaterpolu startovaće predstojeće večeri, a u prvom kolu grupe "D" Crna Gora će ujutro igrati protiv Južne Afrike (10:30).

Bilans medalja: Kina 5-1-2, Njemačka 2-0-1, Japan 2-0-1, Meksiko 0-2-1, Velika Britanija 0-2-0, Španija 0-1-1, Australija 0-1-0, Austrija 0-1-0, Mađarska 0-1-0, SAD 0-0-2, Francuska 0-0-1.