Počelo osmo kolo, ostali mečevi sjutra

Fudbaleri Sutjeske bili su ubjedljivi u premijernom duelu osmog kola Medirianbet Prve CFL. Oni su večeras, mnogo lakše nego što se očekivalo, slavili na gostovanju Petrovcu, rezultatom 0:4 (0:3).

Nikšićani će prenoćiti na prvom mjestu: Ubojita Sutjeska razbila Petrovac pod Malim brdom Foto: PA

Meč pod Malim brdom obilježila je dominacija izabranika Nenada Brnovića, koji su do vođstva došli u 22. minutu, kada je Eraković lijepo asistirao, a Grivić zatresao mrežu.

Grivić je u 37. minutu srušen u šesnaestercu domaćih, pa je sudija Vujović pokazao na 'bijelu tačku'. Siguran realizator bio je Vučić.

U momentima kada su svi očekivali kraj prvog dijela igre, lopta je još jednom završila u mreži golmana Jelovca. Ovog puta, nakon kontranapada i asistencije Konrada, gol je postigao Novica Eraković.

NIjesu se Nikšićani zaustavljali u nastavku, pa su iz takve igre došli do četvrtog pogotka. Igrao se 77. minut kada je Eraković drugi put večeras bio u ulozi asistenta, a Striković se upisao u strijelce.

Nikšićani ni na trećem uzastopnom susretu u Meridianbet Prvoj CFL nijesu primili pogodak. Sa druge strane, kriza Petrovca se nastavlja - pa su sada u seriji od pet mečeva bez pobjede u šampionatu.

Petrovac - Sutjeska 0:4 (0:3)
(0:1 - Grivić 22', 0:2 - Vučić 37', 0:3 - Eraković 45+2', 0:4 - Striković 77')