Vaterpolo

Najubjedljiviji trijumf 'ajkula' na završnicama svih šampionata

Vaterpolisti Crne Gore otvorili su nastup na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki ubjedljivom pobjedom nad Južnom Afrikom, rezultatom 35:10 (6:1, 10:0, 9:5, 10:4). Riječ je o najubjedljivijoj pobjedi 'ajkula' na završnicama svih takmičenja - računajući i SP, EP, Svjetsku ligu i Svjetski kup.

Nikad nikome nijesmo dali ovoliko golova: Crna Gora potopila Južnu Afriku, sad slijede velika iskušenja Foto: VPSCG

Naša selekcija, pritom, ni na jednom zvaničnom susretu nije postigla ovoliko golova - najviše smo ih do dans dali 2007. protiv Švajcarske u kvalifikacijama za "B" Prvenstvo Evrope (30:3).

Kada su u pitanju završnice takmičenja, do danas je rekord iznosio 23 gola na jednoj utakmici - i to na SP 2013. godine protiv Novog Zelanda (23:1), te protiv Ukrajine u Svjetskoj ligi prije tri godine (23:3). Bile su to i najubjedljivije pobjede Crne Gore na završnicama - sve do danas.

Što se tiče same utakmice - rezultat govori sve. Pritom, u strijelce su se upisali svi naši igrači izuzev golmana Tešanovića i Andrića, a Đuro Radović bio je najefikasniji sa sedam golova.

Grci i Italijani dobili prve derbije, Porobić sa Kinom umalo iznenadio Kanadu
0
Grci i Italijani dobili prve derbije, Porobić sa Kinom…
17.07.2023 07:50

Crna Gora je već nakon dva i po minuta igre vodila 3:0 i bilo je već tada jasno kako danas neće biti nikakvih problema. Do sredine druge četvrtine, naša selekcija vodila je 11:1, pri čemu su se do tada po dva puta u strijelce upisivali Vasilije Radović, Đuro Radović, Đurđić i Spaić.

Pogocima Ukropine, Vujovića, Vidovića, a potom još jednim Vasilija Radovića, ‘ajkule’ su do kraja prvog poluvremena prednost povećale na 15 golova razlike (16:1).

Ključna vijest iz treće četvrtine bila je da su afrički igrači postigli čak pet pogodaka, od čega jedan iz peterca. Bio je to, naravno, rezultat opuštanja naše selekcije, u kojoj je do tada najefikasniji bio Đuro Radović sa pet golova. Crnogorski vaterpolisti tako su završni kvartal dočekali uz 19 golova plusa – 25:6.

Završna četvrtina bila je druga u kojoj su naši vaterpolisti postigli dvocifren broj golova i tako na kraju stigli do pobjede od čak 25 golova razlike.

U drugom duelu uvodne runde u našoj grupi, u 13:30 časova sastaće se Španija i Srbija.

Što se sljedećih obaveza izabranika Vladimira Gojkovića tiče - u srijedu nas u drugom kolu čeka svjetski prvak, selekcija Španije. Taj duel počeće u 06:30 časova.