Budućnost slavila u derbiju protiv Sutjeske - gol odluke postigao Igor Ivanović u 80. minutu

Nijesam heroj, ovo je pobjeda svih nas

Prva pobjeda u sezoni ujedno je i jedna od onih najdražih za Budućnost - ,,plavi“ su u najvećem crnogorskom derbiju savladali Sutjesku pred praznim tribinama pod Goricom (1:0).

Nijesam heroj, ovo je pobjeda svih nas Foto: Pobjeda
PobjedaIzvor

Duel velikih rivala, kandidata za titulu, nije impresionirao. Štoviše - bilo je malo šansi, pravih minuta, čiste igre, lijepih akcija, poteza, driblinga…

Izostalo je ono što bi trebalo da krasi jednu ovakvu utakmicu, ali su u krajnjem Podgoričani bili dovoljno dobri da probiju defanzivno postavljene Nikšićane.

Meč je riješio Igor Ivanović kada je u 80. minutu pobjegao po lijevoj strani, brzinom osvojio prostor, prišao golmanu Giljenu i pogodio mrežu.

''Ja sam dao gol, ali to je zasluga cijele ekipe. Momci su dali sve od sebe, a za to smo nagrađeni pobjedom. Ne bih sebe isticao. Nijesam heroj, ovo je trijumf svih nas. Naravno da mi je drago zbog pogotka, pogotovo što je odlučio derbi, ali bio bih srećan i da se neko drugi bio na mojem mjestu samo kada Budućnost pravi uspjehe'' rekao je Ivanović.

Krilni napadač ,,plavih“ mogao je i ranije da se upiše u listu strijelaca, a malo je falilo da statistici doda i asistenciju.

Iskusni ofanzivac uposlio je mladog Mijovića koji je u šestom minutu sudijske nadoknade promašio zicer.

''Mijović je naš bonus igrač, mlad je, ima 17 godina i žao mi je zbog njega što nije dao gol. Ali, sigurno će biti novih šansi i vjerujem mnogo golova za njega'' dodao je Ivanović.

Nije Budućnost dostigla standard koji je postavila jesenas, ali je bila bolja, napadala je, trudila se da igra…

Kako se duel odvijao - utisak je da je bilo pitanje trenutka kada će ,,plavi“ kazniti Sutjesku koja je bila defanzivna, orijentisana da se odbrani po svaku cijenu, a naprijed što uradi, uglavnom preko dugih lopti.

Nikšićani su propustili dvije šanse, a imao ih je Osmajić kod 0:0 i za 1:1 u 95. minutu. Gosti su išli na bod, a nijesu osvojili nijedan.

Koncept im je srušio Ivanović, koji je nekadašnjem klubu spakovao poraz pred evropsku premijeru protiv Borca u Banjaluci u četvrtak.

''Teška utakmica, veoma zahtjevna, po vrućini, jer smo igrali u ranijem terminu. Krenuli smo dobro, stvarali šanse, otvorili agresivno drugo poluvrijeme. Uslijedio je naš gol, a na nakon toga smo priveli utakmicu onako kako znamo. Bitna pobjeda za nas nakon iznenađujućeg poraza na startu od Dečića, kao i negativnog epiloga protiv Ludogoreca u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Zaslužen trijumf u derbiju koji će nam sigurno značiti za naredne izazove'' rekao je Ivanović.

Budućnost čeka narednog protivnika na kontinentalnoj sceni - žrijeb je 31. avgusta, a utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropu igra se 17. septembra.

Prije prvenstvene pauze, crnogorski šampion gostuje Podgorici na „DG areni“.

''Derbi je prošao, počinjemo da razmišljamo o narednom protivniku. Podgorica je lider, ima dvije pobjede, kvalitetna su ekipa. Ipak, gledamo sebe. Budućnost uvijek ide na tri boda. Tako će biti i u Lješkopolju. Želimo što prije da se vratimo tamo gdje nam je mjesto, a to je vrh tabele'' zaključio je Ivanović, godinama jedan od najboljih igrača lige.

Utakmice 3. kola Telekom 1. CFL zakazane su za 30. avgust, ali kako se toga dana održavaju izbori - fudbal će gotovo sigurno biti pomjeren za 1. septembar.