Nigeriju nećemo gledati na SP, Ganu hoćemo, Senegalci opet rastužili Egipćane

Fudbaleri Gane i Senegala prvi su učesnici Svjetskog prvenstva sa afričkog kontinenta. Nakon prva dva od ukupno pet revanš mečeva baraža, Gana je eliminisala Nigeriju, a Senegal, nakon izvođenja penala, selekciju Egipta.

Nigeriju nećemo gledati na SP, Ganu hoćemo, Senegalci opet rastužili Egipćane Foto: Twitter

Nakon što je prvi meč u Akri okočan bez golova, Gana je u Nigeriji odigrala 1:1 i time osigurala put u Katar. Gosti su poveli u 10. minutu preko Partija, ali su Nigerijci brzo izjednačili - strijelac je bio Trost Ekong u 23. minutu iz penala. Ipak, 'super orlovi' do kraja nijesu mogli do pogotka koji bi ih odveo na SP.

Senegal je početkom godine slavio nad Egiptom u finalu Kupa nacija, a večeras je srušio i njihove snove o plasmanu na SP. U revanš meču u Dakaru, domaćin je anulirao prednost 'faraona' iz prvog duela (0:1) već u trećem minutu. Strijelac je bio Dia. Iako je bilo šansi na obje strane, mreže se više nijesu tresle.

Uslijedili su penali, a Egipćani su ih izveli katastrofalno - nijesu iskoristili čak tri šuta, pa su Senegalci nakon trećeg iskorišćenog penala, koji je šutnuo Sadio Mane, mogli da počnu sa slavljem.

Inače, Mohamed Salah je bio među igračima Egipta koji su promašili penal.

Maločas su počela i preostala tri duela afričkog baraža, a sastaju se Alžir - Kamerun (prvi meč 1:0, Maroko - DR Kongo (1:1) i Tunis - Mali (1:0).