“Ako je kao titular u zemljišnim knjigama, odnosno u katastru upisana Prijestonica ili bilo koji subjekt, zna se na koji način može doći do promjene. To ne može nikako odlukom Vlade, ministarstva, izvršne vlasti. Ako neko pretenduje da bude vlasnik neke imovine, koja je u zemljišnim knjigama upisana na drugo lice, to pravo može ostvariti jedino sudskim putem, kroz parnični postupak sa adekvatnim dokazima”, kazao je Radulović za Gradski portal.
On navodi da Prijestonica Cetinje može da pokrene postupak za ocjenu zakonitosti odluke Vlade.
“Pretpostavljam da se radi o pojedinačnom upravnom aktu i da je protiv njega moguće pokrenuti spor pred Upravnim sudom i tražiti njegovo poništenje”, rekao je Radulović.
Ponavlja kako je odluka Vlade vrlo problematična.
“To je naloženo organu koji je u nadležnosti Vlade i koji mora postupiti po njenim nalozima. Ali, sa druge strane, Vlada nema mogućnost da svojevoljno donosi odluke kojima će mijenjati pravo vlasništva, onako kako je to upisano u Upravi za nekretnine”, istakao je Radulović.
Smatra da bi to vodilo bezvlašću.
“Vlada bi na isti način mogla da izda nalog da se stavi zabrana otuđenja imovine upisane na ime bilo kog fizičkog ili pravnog lica i da ga prepiše u svoje vlasništvo. To nije ustavno i nije po zakonu”, zaključio je Radulović.