Budućnost Voli očajna u završnoj četvrtini

Nevjerovatno: 'Plavi' ispustili 16 poena prednosti, Aris trijumfovao u "Morači"

Košarkaši Budućnost Volija pretrpjeli su novi, četvrti poraz u Eurokupu, no prvi u "Morači". Od njih je večeras nakon preokreta u finišu bolji bio Aris, rezultatom 63:65 (20:11, 19:23, 17:17, 7:14).

Nevjerovatno: 'Plavi' ispustili 16 poena prednosti, Aris trijumfovao u "Morači" Foto: Eurocup

Teško je ukratko rezimirati sve što smo večeras pratili u "Morači". Tek treba naglasiti da je Budućnost Voli u drugom kvartalu imala plus od 16 razlike, a da su u posljednjoj četvrtini duže od šest minuta bili bez koša, što su gosti iskoristili kako bi preokrenuli, i to uz seriju 0:12.

Goste je na samom početku očajno služio šut, pa je Budućnost Voli nakon uvodnih pet minuta vodila 8:2. Uz odlično izdanje Makundua, ‘plavi’ su nastavili u istom ritmu i prvi kvartal okončali su uz višak od devet poena (20:11).

Uz dva pogotka Makundua i jedan Džonsa, domaći je sastav drugu četvrtinu otvorio serijom 6:0, da bi uskoro, nakon slobodnih bacanja, bili na plus 16 – 29:13. Jako sličnu borbu pratili smo sve do finiša prvog poluvremena, a onda je Budućnost Voli odjednom pala, što su Grci iskoristili kako bi se potpuno vratili u meč. Uz dva krucijalna pogotka Benkstona, Aris je tako na odmor otišao uz pet poena minusa (39:34).

Nedugo po početku treće četvrtine, gosti su prišli na pola koša razlike (42:41), na šta su Podgoričani odgovorili brzom serijom 9:0 – uz pogotke Makundua, Popovića i Vilijamsa. Ipak, nijesu ‘plavi’ uspjeli sačuvati dvocifrenu prednost, te su završni period igre dočekali uz rezultat 56:51.

Budućnost Voli odlično je ušla u posljednju četvrtinu, brzo stigla do devet poena razlike (60:51), a onda - šok za domaće navijače. Podgoričani su čak šest minuta bili bez pogotka, što su igrači Arisa iskoristili i serijom 0:12 napravili prvi preokret na večerašnjoj utakmici - 60:63. Sve se, pritom, dešavalo svega 120 sekundi prije kraja utakmice.

Očajan niz 'plavih' prekinuo je Mekinli Rajt - prvo je pogodio iz šuta za dva poena, a potom je bio polovičan sa slobodnih bacanja (63:64). I to je bilo to - Podgoričani nijesu mogli do preokreta ili produžetaka, pa je izvjesno da ih do kraja grupne faze čeka velika borba za plasman u nokaut fazu, u koju od ove sezone ide šest najbolje plasiranih ekipa.

U redovima domaćih, Makundu je imao najbolji učinak sa 20 postignutih poena, dok je goste predvodio Benkston (14).

Grupa “B”: Budućnost Voli – Aris 63:65, Turk telekom – Gran Kanarija 69:82, Kluž – Ulm 86:75, Lietkabelis – Burg 100:96, Šljonsk – Trento (u toku).

Tabela: Gran Kanarija 6-0, Kluž 5-1, Ulm 4-2, Burg 4-2, Aris 3-3, Trento 2-3, Budućnost Voli 2-4, Lietkabelis 2-4, Turk telekom 1-5, Šljonsk 0-5.