Nevjerovatan rezultat u Mariboru: Mura savladala Totenhem

Iznenađenja u Ligi konferencija se nastavljaju. Nakon šokantnog poraza Partizana u Talinu (1:0), večeras je slovenačka Mura u Mariboru savladala Totenhem, rezultatom 2:1 (1:0).

Nevjerovatan rezultat u Mariboru: Mura savladala Totenhem Foto: NŠ Mura

Sastav iz Murske Sobote time je stigao do najveće pobjede u klupskoj istoriji. Pritom, ekipa Mure do večeras je bila bez osvojenog boda u grupi "G".

Da bi na Ljudskom vrtu moglo biti iznenađenja, nagovijestio je Toni Horvat, koji je u 11. minutu doveo domaće u vođstvo. Dvadeset minuta kasnije, 'sparsi' su ostali sa 10 igrača, pošto je isključen Sesenjon.

Ipak, u drugom dijelu, Totenhem je uspio da poravna, i to u 72. minutu preko Harija Kejna.

Vrijeme je odmicalo i kada je djelovalo kako će oba rivala osvojiti po bod - što bi opet bio iznenađujuć epilog - dogodilo se čudo. Amadeo Maroša je u četvrtom minutu nadoknade postigao gol i veliko slavlje u Mariboru moglo je da počne.

Senzacija u Talinu: Istorijski rezultat za Estoniju, Flora bolja od Partizana