Neuspješan povratak Del Potra nakon povrede

Izvor

Del Potro u neizvjesnom prvom setu nije uspio da dođe do brejk prilike, a dva puta se odbranio kada je Rohus pokušao da slomi njegov servis. To je malo poremetilo Del Potra, pa je dozvolio Rohusu prvi brejk na meču, ali je ubrzo uzvratio i izjednačio na 2:2. Ipak, Belgijanac tad dolazi i do drugog brejka i vođstva od 3:2. Del Potro je pokušao da se vrati u meč, a u devetom gemu spasavao je dvije meč lopte na svoj servis.

Argentinac je uspio da se izvuče iz te neugodne situacije, ali ne i da pronađe snage da u sljedećem gemu pokuša da ostane u meču i nakon 104 minuta igre Rohus je obezbijedio plasman u drugo kolo. Nagradni fond turnira iznosi 551.000 dolara, a titulu brani i ove godine prvi nosilac Rafael Nadal.