Neubjedljivom Realu samo bod, Valensija remizirala, spektakl u Baskiji!

Izvor

Real nije blistao na premijeri, Kristijano Ronaldo je proveo svih 90 minuta na terenu a da nije ušao ni u jednu šansu, pa "kraljevići" kao da se nisu zagrijali.

Istina, za protivnika su imali odličnu Valensiju koja je došla na "Santjago Bernabe" sa namjerom da ne izgubi i u tome je uspjela.

Sve je počelo sjajno po Madriđane, jer ih je Gonzalo Iguain, koji je dobio prednost u odnosu na Benzemu, doveo u vođstvo već u 10. minutu tako što je izbjegao ofsajd zamku i lako nadmudrio Dijega Alveša.

Tri minuta prije odlaska na odmor, "slijepi miševi" su stigli do izjednačenja - Košta je izveo prekid sa desne strane a najviši u skoku bio je Žonas i prije Kasiljasa je stigao do lopte i glavom zatresao mrežu.

Krenuli su aktuelni prvaci u nastavku na sve ili ništa, Murinjo je uveo i Benzemu umesto Lasa Dijare i skoro pola sata igrao sa dva napadača, ali ni to nije dalo rezultata, pa je Valensija odolela šampionu u prvom kolu.

Fenomenalan meč odigrali su Bilbao i Betis na San Mamesu, a sva tri boda odnijeli su gosti rezultatom 5:3. Poslije pola sata igre, Betis je imao 3:0, ali je stigao odgovor Baskijaca u nastavku.

Poslije dva minuta igre u drugom dijelu De Markos je smanjio zaostatak, da bi San Hose sa dva gola ispisao na semaforu 3:3 u 76. minutu. Kada se činilo da je veliki preokret na pomolu, uslijedila su još dva gola u mreži Bilbaoa.

Posuelo i Molina su se za šest minuta pobrinuli da do trijumfa dođe Betis, pa su sva tri boda otišla za Sevilju.