Budućnost Voli se probudila sredinom trećeg kvartala i od tada domaći nijesu imali mnogo šanse

Košarkaši Budućnost Volija prvi su polufinalisti plej-ofa ABA lige. Majstorica neće biti potrebna - jer, 'plavi' su večeras i u dvorani "Krešimir Ćosić" bili bolji od Zadra, rezultatom 73:80 (15:16, 18:23, 14:13, 25:28).

Nema potrebe za majstoricom: 'Plavi' su u polufinalu plej-ofa, slavili su i u Zadru Foto: ABA

Podgoričani tako sada u polufinalnoj seriji čekaju boljeg iz duela Partizan - Igokea, pri čemu su 'crno-bijeli' slavili u prvom meču.

Što se večerašnjeg susreta u dvorani "Krešimir Ćosić" tiče - Budučnost Voli dugo je oscilirala, ali je identično bilo i u redovima Zadrana. No, od sredine treće četvrtine, izabranici Andreja Žakelja zaigrali su neuporedivo angažovanije i rezultat nije izostao.

Nakon dvije trojke Lakića, Zadar je bio na plus šest (11:5). Potom je uslijedio sjajan niz ‘plavih’ – Makundu je pogodio dvije trojke, Ferel jednu, te je prvi kvartal završen rezultatom 15:16.

Nepuna četiri minuta nakon početka druge četvrtine, Rajt je pogodio trojku i Budućnost Voli je prvi put bila na osam poena viška (20:28). Zadar se ubrzo vratio, u samom finišu četvrtine prilazili su i na pola koša zaostatka (31:32), ali su ‘plavi’ na odmor otišli uz rezultat 33:39.

Zadrani su silovito ušli u nastavak i sredinom treće četvrtine, nakon pogodaka Božića i Mazalina, uspjeli da preokrenu – 42:41.

Nakon očajnih pet minuta, tokom kojih su postigli tek dva poena, Podgoričani su se probudili i uzvratili na fantastičan način. Bila je to serija 0:8, uz trojku Ferela i pogotke Džonsa, Makundua i Megija i na semaforu je bilo 42:50.

Budućnost Voli u završnu je četvrtinu ušla uz prednost 47:52, a na njenom početku je Makundu ubacio trojku i bilo je plus osam.

Šest minuta prije kraja duela, 'plavi' su pogocima Kamenjaša bili na 14 poena viška (49:63) i tada je bilo jasno kako su nadomak plasmana u polufinale, te da majstorica neće biti potrebna.

U timu Budućnost Volija najbolji učinak imao je Makundu sa 19 poena, Ferel je dodao 13, Kamenjaš 12, a Megi 11. Na suprotnoj strani je Lakić postigao 18 poena.