NBA: Šesta pobjeda Bulsa u nizu, poraz Minesote, šest poena Vučevića

Izvor

Luol Deng i Karlos Buzer su okončali meč sa 21, odnosno 20 poena. Rouz je takođe postigao 21 poen, upisao 10 asistencija i osam skokova, a sjajnu podršku imali su i sa klupe u vidu Kajla Korvera koji je ubacio 18 poena i pogodio pet trojki iz sedam pokušaja. Kod domaćina standardno je briljirao Dvajt Hauard sa 28 poena i 15 skokova.

Filadelfija je bila bolja od Detroita 96:73. Nikola Vučević je postigao 6 poena uz 2 skoka.

Atlanta je poslije napornog meča sa Majamijem i poraza nakon tri produžetka, uspjela da protiv Šarlota upiše pobjedu, ali je morala ponovo da igra dodatnih pet minuta – 102:96. Houkse je do petog trijumfa ove sezone vodio Džoš Smit sa 23 poena i 13 skokova.

Minesota i Klivlend su prošle sezone vodili bitku za najgori tim u ligi, ali ove godine ambicije su im iste jer imaju podjednako mlad i perspektivan tim. Kavalirsi su predvođeni Antoanom Džejmisonom koji je postigao 22 poena odnijeli pobjedu sa parketa Timbervulvsa rezultatom 98:87. Minesoti nije bila dovoljna nova sjajna partija Kevina Lava koji je meč okončao sa 29 poena i 14 skokova. Peković je na terenu proveo minut ipo, ali se nije upisao u strijelce.

Boston je poslije skoro pet godina poražen na domaćem terenu od Indijane rezultatom 87:74.