Fudbaleri Napolija doslovno gaze sve pred sobom na putu ka skudetu. Tako je večeras na stadionu “Dijego Armando Maradona” ponižen Juventus, rezultatom 5:1 (2:1).

Napoli hita ka tituli: Juventus je ponižen, primili su pet golova, a mogli su i još koji Foto: AFP

Nakon svega što smo vidjeli na premijeri 18. kola – rezultat upravo i oslikava kakav je bio odnos snaga večeras na krcatom napuljskom stadionu, u duelu u kojem je Osimen upisao dva gola i jednu asistenciju, a Kvarackelija gol i asistenciju.

Goleada je počela u 14. minutu. Kvarackelija je pokušao ‘makazicama’, nekako je odbranio Šćesni, no natrčao je Osimen na odbitak, smjestio loptu u mrežu, a na tribinama je nastala erupcija.

Napoli je nastavio da napada, ali je u 20. minutu do gola mogao Juventus – nakon kiksa domaće odbrane, Di Marija je raspalio loptu sa dvadesetak metara, ali je umjesto mreže pogodio prečku.

U 38. minutu Napoli je postigao i drugi gol. Ovog puta, asistent je bio Osimen, koji je poslao loptu do Kvarackelije koji je bio usamljen u kaznenom prostoru Juventusa, a on je rutinski poslao u suprotan ugao.

Četiri minuta kasnije, bilo je 2:1. Defanzivci Napolija dozvolili su da se suparnici šetaju po njihovom šesnaestercu, a to je iskoristio Anhel di Marija i smanjio zaostatak gostiju.

Napoli je počeo mnogo bolje u nastavku i brzo je krunisao nadmoć. Igrao se 55. minut kada je Rahmani, nakon prekida, odlično šutnuo sa desetak metara i Šćesni je i treći put morao da vadi loptu iz mreže.

Samo devet minuta kasnije – Juventus je bio deklasiran. Viktor Osimen postigao je svoj večerašnji drugi gol – glavom, a asistent je još jednom bio Kvarackelija.

Da poniženje gostiju sa sjevera bude potpuno, pobrinuo se u 71. minutu Eljif Elmas, koji se, nakon asistencije Di Lorenca, upisao u strijelce, pri čemu je lopta na putu ka mreži okrznula Danila. Time je postavljen i konačan rezultat.

Napoli - Juventus 5:1.

Sjutra: Kremoneze - Monca (15:00), Leće - Milan (18:00), Inter - Verona (20:45).

Nedjelja: Sasuolo - Lacio (12:30), Torino - Specija (15:00), Udineze - Bolonja (15:00), Atalanta - Salernitana (18:00), Roma - Fiorentina (20:45).

Ponedjeljak: Empoli - Sampdorija (20:45).