Vaterpolo

Sve je poznato: Ovo su svi parovi plej-ofa i četvrtfinala

Poznati su svi parovi plej-ofa i četvrtfinala Svjetskog prvenstva u vaterpolu. Podsjetimo, naša selekcija u ponedjeljak će u plej-ofu igrati protiv Japana, a ako pobijedi, u četvrtfinalu će je u srijedu čekati meč protiv Španije.

Sve je poznato: Ovo su svi parovi plej-ofa i četvrtfinala Foto: FINA

Podsjetimo, Crna Gora je večeras slavila protiv Brazila (20:5), o čemu opširnije možete čitati ovdje.

Iako meč Mađarska - Gruzija tek treba da bude okončan, jasno je šta slijedi.

Mađarska, Grčka, Španija i Srbija direktno su se plasirali u četvrtfinale, i to kao pobjednici grupa.

Parovi plej-ofa

Sa druge strane, parovi plej-ofa, koji je na programu u ponedjeljak, slijede u nastavku.

Crna Gora – Japan, Italija – Australija, SAD – Južna Afrika, Hrvatska – Gruzija.

Parovi četvrtfinala

Dva dana kasnije, slijedi četvrtfinale, a ko ide na koga pogledajte u nastavku.

Španija - Crna Gora / Japan
Srbija - Hrvatska / Gruzija
Grčka - SAD / Južna Afrika
Mađarska - Italija / Australija.

Rezultati današnjeg programa

U derbiju grupe “C”, Španija je u Šopronu slavila nad Italijom 14:12 (5:4, 3:6, 2:2, 4:0). Španci su tako osvojili prvo mjesto i obezbijedili direktan plasman u četvrtfinale, gdje će, ako ne bude senzacije u plej-ofu, igrati protiv naše reprezentacije.

Španija je bolje otvorila meč, imala je vođstvo 3:0, pa 5:2, ali su ‘azuri’ nakon druge četvrtine imali prednost (10:8). Italija je u trećem periodu stizala i do četiri gola viška, ali su se Španci vratili i velikom serijom 4:0 u završnoj četvrtini riješili utakmicu.

Granados je bio najefikasniji kod 'furije' (3), dok je identičan broj golova na suprotnoj strani postigao Di Soma.

Hrvatska je, nakon očajnog izdanja u prvom dijelu igre, na kraju slavila nad Japanom - 21:13 (4:3, 3:6, 7:2, 7:12). Izabranici Ivice Tucaka su bolje počeli meč prvu četvrtinu dobili 4:3. No, u drugoj je uslijedio šokantan obrt – vaterpolisti Japana su preokrenuli i na odmor otišli uz dva gola prednosti (7:9).

Predvođeni Krapićem i Fatovićem, Hrvati su preokrenuli u trećem periodu (14:11) i bilo je jasno da će danas doći do pobjede. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Harkov i Krapić sa po pet pogodaka.

Hrvati, ipak, nijesu mogli do prvog mjesta. Ono je pripalo Grčkoj, koja je večeras lako izašla na kraj sa Njemačkom - 16:8.

U grupi "D", Srbija je potvrdila prvo mjesto lakom pobjedom protiv Kazahstana - 22:3. SAD su bile bolje od Australije (14:9), pa će u plej-of ići sa drugog mjesta.