U velikom finalu Eurolige igraće Olimpijakos i Real. Madriđani su večeras u drugom polufinalu bili bolji od Barselone, rezultatom 78:66 (18:18, 18:24, 22:13, 20:11). Baš kao i u prvom duelu današnjeg programa u Kaunasu, i večeras smo vidjeli preokret u drugom poluvremenu.

Nakon Olimpijakosa, poznat i drugi polufinalista: Real izbacio Barsu, takođe poslije obrta Foto: EL

Barsa je bila bolja u prvom poluvremenu, pri čemu je suparnika ‘uništila’ trojkama. No, odgovarali su na to i igrači Reala, koji su na odmor uspjeli da odu sa – nakon svega – podnošljivih minus šest (36:42).

U trećem kvartalu – obrt. Sjajni su u redovima Madriđana bili Hezonja, Musa i Tavares, tako da su brzo preokrenuli i uz prednost dočekali završnih 10 minuta utakmice (58:55).

Barselona je uskoro izjednačila (58:58), potom su njihovi suparnici opet stigli do prednosti, ali ona je iznosila uglavnom od pola koša do četiri poena. Tako je bilo sve do sredine završnog kvartala, kada je Serhio Rodrigez trojkom doveo Real do plus sedam – 67:60.

Atinjani su u finalu Eurolige: Monako briljirao, pa treću četvrtinu izgubio nevjerovatnim rezultatom - 27:2
0
Atinjani su u finalu Eurolige: Monako briljirao, pa treću…
19.05.2023 18:50

Bila je to, kako se ispostavilo, tačka sa koje nije bilo povratka za Katalonce, te je Real otišao u finale.

Madriđane je do pobjede predvodio Tavares sa 20 poena, Hezonja je dodao 14, a Rodrigez 12. Abrines je bio najefikasniji u redovima Barselone (16).

Finale je na programu u nedjelju, sa početkom u 19 časova. Tri sata prije toga, u borbi za treće mjesto, Barselona će igrati protiv Monaka.