Pogledajte kakva je sad kombinatorika povodom olimpijskih kvalifikacija

Rukometašice Crne Gore u nedjelju će se boriti za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu. To je epilog današnjeg duela protiv Holandije, u kojem su 'lavice' poražene rezultatom 25:28 (13:14). Naša selekcija je sjajno počela, pa oscilirala, no i danas smo vidjeli jako borbeno izdanje izabranica Bojane Popović.

Nakon odličnog početka uslijedile oscilacije: Poraz od Holandije, u nedjelju nas čeka Češka Foto: IHF

Tako nas u nedjelju čeka borba za sedmo mjesto protiv Češke. Budu li ‘lavice’ sedmoplasirane, u olimpijskim kvalifikacijama igraće protiv šeste selekcije sa SP, te protiv Slovenije i Paragvaja. No, dožive li poraz od Češke, čekaju ih petoplasirani tim sa SP, Španija i Argentina.

Podsjetimo, iz svake grupe na OI će ići po dvije reprezentacije.

Što se današnjeg susreta u Herningu tiče, obje selekcije ušle su jako borbeno u meč, a nakon uvodnih 10 minuta bilo je 7:4, pri čemu je Dijana Mugoša do tada već postigla tri gola, a Itana Grbić dva. Dominirale su ‘lavice’ u tim momentima, uskoro su bile i na plus četiri (8:4), a Mugoša je nastavila da rešeta mrežu suparnica.

Holandija je ušla u loš niz, zahvaljujući Marini Rajčić bile su čak sedam minuta bez gola i iz tog je razloga naš nekadašnji selektor Per Johanson bio prinuđen da traži tajm-aut. Urodilo je to plodom – Holanđanke su do 20. minuta prišle na minus jedan (10:9).

U finišu prvog dijela, suparnice su uspjele da preokrenu. Broh je u 29. minutu postigla gol za 13:14 i sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Čehinje nemoćne: Njemačka ide u borbu za peto mjesto, sada je na redu naš okršaj protiv Holandije
0
Čehinje nemoćne: Njemačka ide u borbu za peto mjesto, sada…
15.12.2023 12:55

Holandija je u uvodnom dijelu drugog poluvremena bila i na plus dva (15:17), a za to što njihova prednost nije dodatno rasla najzaslužnija je bila Marina Rajčić.

U tim je trenucima odlična bila naša odbrana i Crna Gora je u 43. minutu, pogotkom Despotović, uspjela da poravna – 17:17. Ali, to nije potrajalo, odgovorile su na to Hušer sa dva gola i Van Vetering sa jednim i suparnice su u završnih 12 minuta ušle uz komotna tri gola plusa (18:21).

Uslijedila je fantastična dionica Matee Pletikosić, koja je upisala dva gola pa asistenciju Bobani Klikovac i Crna Gora je u 53. minutu još bila u igri (21:23). Do novog poravnanja 'lavice' ipak nijesu mogle, pa ćemo ih u nedjelju gledati u borbi za sedmo mjesto na planeti.

Dijana Mugoša meč je završila sa sedam golova, Tanja Brnović sa pet, a Nina Bulatović sa četiri. U timu Holandije ubjedljivo najzapaženija bila je Hušer (7).

Prema onome što je sada na snazi, duel Crna Gora - Češka u nedjelju ćemo pratiti u 13 časova.