Najuspješniji karatisti Budućnosti

Izvor

U katama pojedinačno titule prvaka osvojili su karatisti Budućnosti Mijat Vojvodić i Milena Milačić, stoji na agenciji MINA. Takmičari tog kluba bili su najuspješniji i u konkurenciji muških kata timova, dok je novi prvak Crne Gore ženski kata tim pljevaljskog kluba Potoci. U borbama pojedinačno, od karatista Budućnosti, zlatne medalje osvojili su Jozo Dabović (do 67), Filip Vujadinović (do 84) i Almir Cecunjanin (preko 84). Titule prvaka osvojili su i članovi Risa Saša Šljukić (do 60) i Nemanja Braćanac do 75 kilograma. U ženskoj konkurenciji od članica Budućnosti titule prvaka Crne Gore osvojile su Suzana Mirković (do 55) i Tanja Dukić (do 61). U kategoriji do 50 kilograma najbolja je bila članica Omladinca Dušica Jovetić, njena klupska drugarica Marina Raković osvojila je zlatno odličje do 68 kilograma, dok je članica Risa Ivana Mitrović trijumfovala u kategoriji preko 68 kilograma. U borbama ekipno zlatne medalje u obje konkurencije pripale su takmičarima Budućnosti. Na prvenstvu Crne Gore učestvovalo je 12 klubova sa 58 takmičara.