Tenis

Nadal porazio Beretinija i plasirao se u finale Australian Opena

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Australian Open-a, nakon što je poslije tri sata igre savladao Italijana Matea Beretinija.

Nadal porazio Beretinija i plasirao se u finale Australian Opena Foto: Foto: Beta/AP

Nakon dva sata i 58 minuta igre, Nadal je uspio da savlada Beretinija s rezultatom 3:1 u setovima.

Španski teniser je bio ubjedljiv u prva dva seta, da bi u trećem Beretini uspio da smanji prednost na 2:1 u setovima.

Ipak, preokretu trećem setu Beretiniju nije bio dovoljan, jer je Nadal u četvrtom setu ostvario prednost od 5:3 i ubrzo nakon toga došao do pobjede.

Pobjeda nad Beretinijem plasirala je Nadala u finale, gdje će igrati protiv boljeg iz duela između Medvedeva i Cicipasa.

Ukoliko Nadal pobijedu u finalu ostaće na vrhu liste s 21 Grend slemom, ostavivši iza sebe Novaka Đokovića i Rodžera Federera.