Evroliga

MVP partija Mirotića, Džening pogodio za pobjedu Baskonije

Kompletirano je 28. kolo Evrolige.

MVP partija Mirotića, Džening pogodio za pobjedu Baskonije Foto: Foto: EuroLeague Basketball
B92Izvor

Barselona je kod kuće savladala Bajern poslije velikog preokreta – 83:80.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno.

Bajern je imao prednost tokom većeg dijela prve četvrtine, ali je Barsa na individualni kvalitet, najviše zahvaljujući Koriju Higinsu, uspjela da preokrene rezultat i sa poenom prednosti da ode na veliki odmor.

A onda je Bajern otvorio treću dionicu serijom 10:2 i došao do +7. Barsa je odgovorila sa 4:0, ali onda je uslijedila nevjerovatna serija Bajerna od 14:0, kojom su došli do +17.

U poslhednjih 10 minuta ušlo se sa +11, Barsa je tri minuta pruhe kraja usphela da stigne do pet poena minusa.

Mirotić je vezao dvije trojke i doveo Barsu na samo minus dva, a nismo vidjeli koš u naredna dva minuta.

U posljednji minut ušlo se sa 77:75 za Bajern. Trojku za prednost pogodio je Oriola, a zatim je Šiško napravio grešku u koracima 40 sekundi prije kraja. Mirotić je pogodio oba bacanja, a Bajernu je ostalo 12 sekundi za šut za eventualni produžetak.

Higins je napravio faul, Lo je promašio prvo, a zatim i drugo namjerno. Fauliran je Tomić, koji je pogodio jedno, Lučić je pogodio trojku i na devet desetinki do kraja bilo je +1 za Barsu.

Kori Higins je pogodio oba i meč je bio riješen.

Pobednika su predvodili Mirotić sa 28 poena, osam skokova i četiri asistencije, Higins sa 15 i Kjurik sa 12 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Greg Monro sa 19 i Maodo Lo sa 14 poena.

Baskonija je trojkom Meta Dženinga tri sekunde prije kraja uspjela da dođe do trijumfa protiv Albe – 73:72.

Imali su 11 poena zaostatka pred posljednju četvrtinu, Alba je bila bolja, ali su Džening i Šengelija režirali preokret.

Otvorili su četvrtinu serijom 11:0 i izjednačili, ali je Alba dva minuta prije kraja došla ponovo na +6. Džening i Šengelija su donijeli poravnanje, Gifi je sa linije penala 12 sekundi do kraja donio +2 Albi, ali je Džening pogodio trojku za pobjedu.

Toko Šengelije predvodio je Baskoniju sa 24 poena, sedam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Pratili su ga Kriston sa 14, Diop sa 11 i Džening sa 10 poena.

Markus Erikson sa 16 i Nils Gifi sa 14 poena bili su najefikasniji u poraženom sastavu.