Prvotimac Balkanija pogađao dva puta, Osmajić jednom

Fudbaleri Crne Gore večeras su u prijateljskom duelu pod Goricom slavili nad reprezentacijom Libana, rezultatom 3:2 (2:0).

Moglo i ubjedljivije: Crna Gora slavila protiv Libana, Edvin Kuč oduševio na debiju Foto: PA

Meč je obilježio Edvin Kuč, koji je na debiju za nacionalni tim postigao dva pogotka, a treći gol dao je Osmajić. No, nakon svega što smo vidjeli, utisak je kako je trijumf 'sokola' morao biti makar za gol ubjedljiviji.

Dugo je dvadesetdevetogodišnji Kuč pružao izvrsna izdanja u kosovskom Balkaniju, koji već drugu godinu zaredom igra u grupnoj fazi Lige konferencija, i strpljivo čekao šansu da nastupi za nacionalni tim. A kada je najzad dočekao – oduševio je navijače pod Goricom.

Ipak, ne treba izostaviti ni to da su odlični na debiju bili i Slobodan Rubežić i Andrija Radulović.

Meč je počeo ofanzivom ‘sokola’, iz koje se izrodilo nekoliko šansi, a prvi gol vidjeli smo u 16. minutu. Tada je Jovetić odložio loptu do Kuča koji je sa dvadesetak metara silovito šutnuo i postigao eurogol.

Tek tri minuta kasnije bilo je 2:0. Sjajno je Camaj sa lijeve strane poslao loptu u kazneni prostor, a tamo se čuvara oslobodio Kuč i sproveo je u mrežu.

Libanci gotovo da nijesu zaprijetili u prvom dijelu, ali jesu na startu drugog, kada se zatresla prečka našeg gola.

Nastavila je od tada Crna Gora da dominira, ali je sljedeći gol postigao – Liban. Igrao se 65. minut kada je, nakon prekida i odbitka, Darvič sa nekoliko metara pogodio nebranjeni dio Petkovićeve mreže.

Četiri minuta kasnije, već je bilo 3:1. Pogriješili su gostujući defanzivci, a odlično se potom snašao Osmajić, koji je tako upisao drugi pogodak na 18. nastupu za Crnu Goru.

Peti večerašnji pogodak vidjeli smo u 80. minutu. Tnajč je šutnuo sa gotovo 30 metara, a Petković je nespretno intervensao – odbio je rukama loptu, a ona otišla u gol.

Time je postavljen i konačan rezultat susreta koji je za crnogorsku reprezentaciju predstavljao test za krucijalni meč kvalifikacija za Euro 2024, koji slijedi u utorak u Beogradu, protiv reprezentacije Srbije.