Mnogo uzbuđenja i trijumf Lacija u rimskom derbiju

Fudbaleri Lacija slavili su večeras u rimskom derbiju protiv Rome rezultatom 3:2. Na taj način, nebesko plavi se nakon šeste runde nalaze na diobi šeste i sedme pozicije, dok bi Roma - u slučaju večerašnjeg trijumfa Napolija nad Kaljarijem - bila udaljena šest bodova od liderske pozicije.

Mnogo uzbuđenja i trijumf Lacija u rimskom derbiju Foto: Roma

Derbi dela kapitale donio je odličan fudbal, ali i silovit start Lacija, koji je nakon 19 minuta igre vodio 2:0 - strijelci su bili Sergej Milnković Savić i Rodrigez. Nadu navijačima domaćin vratio je u 41. minutu Rodrigez, pa se uz rezultat 2:1 i otišlo na odmor.

Lacijali su u 63. minutu stigli do trećeg pogotka - asistent je, drugi put večeras, bio Imobile, a strijelac Anderson. Šest minuta kasnije, Roma je još jednom smanjila zaostatak, i to nakon što je Žordan Veretu bio precizan sa 11 metara.

Iako je uzbuđenja do kraja bilo, rezultat se nije mijenjao, pa je Lacio proslavio veoma bitnu pobjedu.

Ranije tokom dana, Juventus je ostvario drugi ovosezonski trijumf protiv Sampdorije (3:2), dok je Empoli, nakon Kaljarija, savladao i Bolonju (4:2). Salernitana i dalje ne zna za pobjedu, dok je Fiorentina ostvarila važan trijumf u Udinama.

Fudbaleri Napolija večeras će imati priliku da nastave pobjedonosni niz protiv Kaljarija, te da i nakon šestog vikenda ostanu na čelnoj poziciji.