Izdanje za ozbiljnu brigu, mnogo je razloga za zebnju pred meč u “Morači”

Rukometaši Crne Gore doživjeli su u prvom duelu baraža za plasman za Svjetsko prvenstvo iznenađujuć poraz od Italije. Nakon očajnog izdanja naše selekcije, ‘azuri’ su u Konversanu slavili rezultatom 32:26 (16:15).

Ovo niko nije očekivao: Italija se poigravala sa nama, revanš čekamo uz minus od čak šest razlike Foto: FIGH

Pred krcatim tribinama i u odličnoj atmosferi u dvorani San Đakomo, u kojoj je i grupa od tridesetak naših navijača, Italija nam je održala čas rukometa, pri čemu je u jednom trenutku vodila i osam razlike. Briljirao je Umberto Bronco koji je čak 13 puta pogađao našu mrežu, a u drugom dijelu je golman Ebner bio maestralan. U našoj reprezentaciji, najbolji učinak imao je Vasilije Kaluđerović sa sedam golova.

Naša se igra u potpunosti raspala, ostaje utisak i da su se 'azuri' savršeno pripremili, a mi smo im svojski 'pomogli' sa nevjerovatnim brojem grešaka. Uoči nedjelje i revanša u "Morači" tako imamo mnogo razloga za brigu. No, ukoliko odigramo od starta mnogo drugačije - nije ovaj minus nedostižan. Naprotiv.

Domaći su krenuli žestoko i na startu su poveli 3:0. To je primoralo Vlada Šolu da već pozove prvi tajm-aut, nakon kojeg su naši rukometaši zaigrali agresivnije - uslijedila su tri gola Borozana, po jedan Lazovića i Kaluđerovića, te Simićev prvi odbranjeni sedmerac i na uvodu u 10. minut bilo je 6:5.

Naši su poravnali u 11. minutu - Borozan je asistirao, a Grbović pogodio (7:7). Odmah nakon toga, uslijedio je preokret, a strijelac je bio Miloš Vujović nakon brze kontre. Uz dva uzastopna pogotka Bulzaminija i Manojlovića, 'azuri' su u 20. minut ušli uz plus dva, a pogotkom Parizinija u 22. minutu opet su bili na plus tri (13:10).

Šok za Sloveniju i Poljsku, Austrija jedva do pobjede u Tbilisiju, Mađari već završili sav posao
0
Šok za Sloveniju i Poljsku, Austrija jedva do pobjede…
09.05.2024 20:55

Srbija na minus četiri, Farani nadomak plasmana na SP, iznenađenje u Grčkoj, Island dao čak 50 golova
0
Srbija na minus četiri, Farani nadomak plasmana na SP…
08.05.2024 22:40

Crnogorski igrači pravili su mnogo tehničkih grešaka, čime su u velikoj mjeri 'olakšavali' suparnicima da čuvaju vođstvo. Gotovo ništa nam u tim momentima nije polazilo za rukom i Italija je u 28. minutu, zahvaljujući golu Simonea Mengona, vodila 16:12.

Uzvratili su na to silovito naši rukometaši - za minut smo dali čak tri gola, strijelci su bili Kaluđerović, Radović i Vujović, te je na semaforu stajalo 16:15.

Italijani su na startu drugog poluvremena, uz cepelin Bulzaminija, ponovo bili na plus tri (20:17).

Prilazili su 'lavovi' na minus jedan, zatim je Ebner odbranio šut Miloša Vujovića iz sedmerca, pa je nakon kombinovanja braće Mengon u 40. minutu bilo 22:19. Nije u tim momentima nimalo blistavo djelovao naš napad, ali je Nebojša Simić uz nekoliko izvrsnih odbrana bio 'krivac' što Italijani nijesu uspijevali da pređu 'preko' plus tri.

Nje, međutim, mogao ni Simić sve da zaustavi, pa je nakon gola Bronca u 43. minutu bilo 24:20. Odmah zatim, post 'lavova' dug četiri minuta najzad je prekinuo Filip Krivokapić.

Italija je u 48. minutu već bila na plus pet - opet Bronco za 27:22. Nije to bilo sve od njega - u 50. minutu, svojim je 11 pogotkom doveo Italiju na plus šest (29:23). Na drugoj strani je čudesno branio Ebner i nepunih 60 minuta kasnije bilo je 30:23.

Ebner je zatim odbranio još jedan sedmerac Milošu Vujoviću, onda je uslijedio novi penal - Luka Radović je uzeo loptu, ali je čuvar mreže Italije još jednom sjajno intervenisao. Na drugoj strani je Bronco nastavio da rešeta i u 54. minutu bilo je 31:23.

Agoniju 'lavova' je, pet minuta prije kraja, prekinuo Branko Vujović, koji je smanjio na 31:24. Crna Gora je nakon toga prilazila na šest razlike, a uz toliki zaostatak ćemo i čekati nedjeljni revanš u "Morači".