Kvalifikacije za U-21 Evropsko prvenstvo

Mlada reprezentacija Crne Gore remizirala sa BiH

Mlada fudbalska repezentacija Crne Gore remijem je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Mlada reprezentacija Crne Gore remizirala sa BiH Foto: Pobjeda
Sportski portali Izvor

,,Sokoli“ su pod vođstvom Slobodana Draškovića (mijenjao Miodraga Vukotića koji je bio odsutan zbog koronavirusa) odigrali neriješeno sa Bosnom i Hercegovinom (2:2) u meču u kojem su dva puta stizali prednost gostiju.

Crna Gora se u startu nametnula kao ekipa koja želi da diktira ritam i konstantno je bila na polovini protivnika, pretežno napadavši sa desne strane gdje je djelovao kapitenDanilo Pešukić.

Sa tog boka je i krenula akcija okončana najvećom šansom ,,sokola“ u prvom poluvremenu.

Miloš Brnović je u 12. minutu centrirao sa desne strane, a defanzivacAnto Babićglavom pogodio stativu.

Mladi ,,zmajevi“ su se postepeno oslobađali jalove inicijative domaćina i pokušavali da prevashodno klasom veznog fudbalera Bešiktaša Ajdina Hasića i visinom napadača banjalučkog Borca, rođenog u Holandiji,Elvisa Mehanovića naprave pometnju u defanzivnoj liniji Crne Gore.

Upravo je Hasić bio blizu pogotka u 26. minutu - odlično je sa distance gađao pod prečku, ali je sjajna bila i reakcija našeg golmana Balše Popovića.

Četiri minuta kasnije šut iz daljine oprobao je I EldarŠehić -lopta je zatresla prečku.

Drašković je na poluvremenu izvršio dvije izmjene i na teren poslaoKrstoviće-NikoluiSrđana.

Prvi od njih je već u 49. zatresao mrežu, ali sopstvenu. Barišić je poslije kornera šutirao glavom i na drugoj stativi pogodio Krstovića, koji je imao peh da se lopta od njega odbije u gol.

Kako je primila pogodak, Crna Gora je i izjednačila - autogolom.

Andrija Ražnatovićje u 56. sa lijeve strane ubacio u šesnaesterac, gdje je Barišić nespretno reagovao i matirao svog golmana Aljkanovića.

Kakav je to rolerkoster na ,,DG areni“ bio: samo dva minuta kasnije rezervista Ivan Bašić je bio dovoljno spretan da nekako ugura loptu u mrežu domaće reprezentacije, ali ni Crnoj Gori nije dugo trebalo da se oporavi od novog šoka.

Za izjednačenje je bio dovoljan momenat inspiracije i lucidnosti Andrije Ražnatovića. Lijevi bek Budućnosti je u 68. efektno prošao pored rivala, ušao u šesnaesterac i onda prelijepo lobovao golmana Azira Aljkanovića - 2:2.

Naša selekcija pokušala je da režira preokret, ali je morala da bude zadovoljna remijem budući da je Bosna i Hercegovina do kraja imala dvije šanse.

U 77. je opasnost otklonjena u posljednjem trenutku, u 85. je golman Popović odbranio šut Mašića nakon što je prethodno blokiran pokušaj Savića...

Posljednju priliku Crna Gora je imala u 89, kada je šut glavom Nikole Krstovića otišao pored stative...

Naredni meč u F grupi Crna Gora će odigrati 4. juna sa Luksemburgom u gostima.