Prva CFL

Sutjeska jesenji prvak, Petrovcu primorski derbi

Fudbaleri Sutjeske mirno će provesti zimsku pauzu. Na kraju jesenje polusezone, Nikšićani su upisali trijumf, dok je Budućnost poražena, pa će izabranici Milije Savovića proljeće početi uz velikih devet bodova viška u odnosu na Podgoričane, koji su - nakon pobjede Dečića nad Zetom - pali na treće mjesto.

Sutjeska jesenji prvak, Petrovcu primorski derbi Foto: PA

Fudbaleri Sutjeske u Nikšiću su slavili protiv Podgorice rezultatom 3:0 (0:0), dok je Rudar u Pljevljima bio bolji od Budućnosti - 3:1 (0:0).

Fudbaleri Dečića pobijedili su Zetu na domaćem terenu 1:0 (0:0), a Jezero je slavilo u Danilovgradu (1:0) i to golom Mukovića u posljednjem minutu sudijske nadoknade. U primorskom derbiju, Petrovac je savladao Mornar - 2:0.

Sjajno drugo poluvrijeme Pljevljaka

Rudar je slavio protiv Budućnosti nakon velike borbe i nevjerovatno uzbudljivog drugog poluvremena, u kojem je tim sa sjevera bio bolji suparnik.

Tokom prvih 45 minuta pod Golubinjom, viđeno je nekoliko prilika na obje strane, ali su pogoci izostali.

Pljevljaci su u nastavku krenuli agresivno i u 56. minutu Zakarija je, nakon kornera i gužve u šesnaestercu, poslao loptu u mrežu, ali ga je sudija Vujović poništio. Bio je to i uzrok velikih protesta domaćih igrača i publike, navijači Rudara tražili su od igrača da napuste teren, ali je meč nastavljen nakon tri minuta.

Inicijativa se domaćima ipak isplatila, i to u 70. minutu. Kao i 14 minuta ranije, Živković je izveo korner, a u šesnaestercu Budućnosti najbolje se snašao Zakarija, koji je glavom poslao loptu u mrežu. Ovog puta, pogodak je priznat.

Taj je rezultat bio na snazi tek pet minuta - gosti su krenuli u totalnu ofanzivu, Ražnatović je poslao loptu ka šesnaestercu, a Viktor Đukanović je glavom poslao u mrežu.

Već nakon sljedećeg napada, domaći su opet imali prednost. Gašević je srušen u kaznenom prostoru Budućnosti, a Dušan Živković je bio precizan iz jedanaesterca.

U trećem minutu sudijske nadoknade - Gašević je ubacio loptu ispred gola Budućnosti, a Sekulić je poslao u sopstvenu mrežu i bilo je jasno da će Budućnost teren napustiti uz peti ovosezonski poraz.

Nikšićani proradili u pravom momentu

Sutjeska je napokon izašla iz loše serije i u nastavku utakmice kraj Bistrice slomila otpor fudbalera Podgorice,pri čemu je dvostruki strijelac bio Darko Nikač.

Prvi dio utakmice u Nikšiću donio je nešto konkretniju igru domaćih, poništen im je i gol u 10. minutu, a nakon 45 minuta bilo je 0:0. U nastavku, Sutjeska je krenula još ofanzivnije, a najveću šansu je u 60. minutu imao Marković, koji je šutirao pored gola.

Najzad, Nikšićani su poveli u 70. minutu – Nikač je šutnuo, lopta se nakon intervencije golmana Ivezića odbila od prečke, pravo do Boža Markovića koji je poslao u mrežu. Pet minuta kasnije, trijumf ekipe iz Nikšića potvrdio je Nikač. Isti je igrač u 78. minutu povećao na 3:0. Bio je to i konačan rezultat posljednje jesenje utakmice u Nikšiću.

Muković brži od pištaljke

Fudbaleri Jezera ostvarili su veoma važnu pobjedu u Danilovgradu, i to na samom kraju sudijske nadoknade.

Nije Iskra danas pružila naročito dobro izdanje, Plavljani su u pojedinim momentima nastavka bili i bolji rival, ali do samog finiša mreže se nijesu tresle, niti je bilo stopostotnih šansi.

Trener domaćih Srđan Nikić pokušao je uvođenjem Vukovića i Milića u 80. minutu da unese svježinu u napad, no, da Danilovgrađani neće moći do trijumfa bilo je jasno u 88. minutu, kada je isključen Šahman. Izgledalo je da će današnji rivali podijeliti bodove, igrao se šesti minut nadoknade, a onda je Fatih Muković raspalio po lopti sa dvadesetak metara - pravo u gol.

Za Danilovgrađane ovo nije i kraj jeseni - očekuju ih još dvije, ranije odložene utakmice na domaćem terenu.

Tuzani se trgli u nastavku

Tim Dečića upisao je novu pobjedu i tako se domogao druge pozicije uoči zimske pauze. Nijesu domaći briljirali, ali na kraju se pamte bodovi.

Iako favorit, Dečić nije pokazao mnogo u prvom poluvremenu, tokom čijeg je dobrog dijela inicijativu imao tim iz Golubovaca. Golovi su tokom prvih 45 minuta, ipak, izostali i u Tuzima.

Domaćin je zaigrao ofanzivnije u nastavku, pa su u 55. minutu pogodili suparničku mrežu, ali je Živkovićev gol na kraju poništen zbog ofsajda. Devet minuta kasnije, Tuzani su ipak došli do prednosti - Novović je, nakon asistencije Drešaja, šutnuo sa 17 metara, a lopta je prevarila golmana Karadžića.

Mogli su domaći u 80. minutu do drugog gola - sa dvadesetak metara šutirao je Janketić i pogodio stativu. Nijesu ni gosti bili bezopasni, u 83. minutu je Vukčević ugrozio Popovićev gol, ali je Rudović otklonio opasnost. Do kraja nije bilo uzbuđenja i tim iz Tuzi tako je uspješno završio jesen.

Petrovcu primorski derbi

U posljednjem današnjem susretu, fudbaleri Petrovca bili su bolji od Mornara.

Petrovčani su bili konkretniji u prvom dijelu, no nijesu uspjeli doći do prenosti.

Nastavljeno je u sličnom ritmu i u nastavku, što je domaćinu dalo rezultata u 74. minutu, kada je mrežu Barana pogodio Živanović.

Tek četiri minuta kasnije, Barani su još jednom kapitulirali. Nakon greške njihove odbrane, najbolje se snašao Bašić, koji je time potvrdio trijumf Petrovca.

Petrovčani i meč manje, tako da će u zaostalom duelu protiv Iskre biti u prilici da jesen okončaju na diobi drugog i trećeg mjesta.

Rezultati

Rudar - Budućnost 3:1 (0:0)
(1:0 - Zakarija 70', 1:1 - Đukanović 75', 2:1 - Živković 78' (11m), 3:1 - Sekulić (autogol) 90+3')

Sutjeska - Podgorica 3:0 (0:0)
(1:0 - Marković 70', 2:0 - Nikač 75', 3:0 - Nikač 77')

Iskra - Jezero 0:1 (0:0)
(0:1 - Muković 90+6')

Dečić - Zeta 1:0 (0:0)
(1:0 - Novović 64')

Petrovac - Mornar 2:0 (0:0)
(1:0 - Živanović 74', 2:0 - Bašić 78')

Tabela: Sutjeska 41, Dečić 33, Budućnost 32, Petrovac 30, Iskra 26, Rudar 23, Mornar 21, Podgorica 17, Jezero 15, Zeta 10.