Radović, za Televiziju Crne Gore, kaže da ovog puta nije iznenađen, jer se slučaj pretvorio u politički.
Ovog puta nijesam iznenađen, jer je sasvim jasno da je to dio orkestriranih i neutemeljenih izjava i politizacije, usmjerene na destabilizaciju sistema u Crnoj Gori. Izašlo se sa pravnog na politički teren, čime se dovode u sumnju svi deklarativni iskazi o privrženosti međunarodnom pravnom sistemu, kazao je Radović.
Da su predstavnici državnih organa Srbije zanemarili pravni aspekt međunarodne pravne pomoći, vidi se iz najnovije izjave Malovićeve, koja samo ovlaš nastoji da dovede u vezu konkretan slučaj sa pravilima koja regulišu međunarodnu pravnu pomoć u krivičnim stvarima, saopštio je Radović.
On je kazao da Malović, obrazlažući da Srbija nije mogla da dostavi Crnoj Gori traženu dokumentaciju iz istrage zbog toga što je istraga tajna, zanemaruje da se srpsko Tužilaštvo za borbu protiv organizovanog kriminala nije izričito pozvalo na taj razlog u odgovoru na zamolnicu crnogorskog Državnog tužilaštva.
Uz konstataciju da je, na zahtjev srpske strane sastanak prolongiran, Radović je potvrdio crnogorsku spremnost da sa srpskom koleginicom razgovara iduće sedmice.
Poslije izjave ministarke pravde Srbije da Crna Gora ne poštuje odluke srpskih sudova i da tome u prilog govori činjenica da su određena lica, okrivljena u tamošnjim sudovima, dobila crnogorsko državljanstvo, oglasila se pomoćnica ministra pravde Crne Gore i navela da ima i obrnutih slučajeva.
"Ja ću samo pomenuti jedan slučaj - radilo se o ekstradiciji jednog lica koje je bilo crnogorski državljanin, on se nalazio u jednoj od država EU i dok se nalazio u ekstradicionom pritvoru, on je dobio srpsko državljanstvo pošto je presuda trebalo da se izvrši u Srbiji jer je prebivalište tog lica bilo u Srbiji, a doneta je presuda za vreme trajanja državne zajednice i to lice je za vreme ekstradicionog pritvora i on nije izručen Crnoj Gori", rekla pomoćnica ministarstva pravde, Branka Lakočević.