'Milioneri' nezaustavljivi: Na Vestfalenu srušen i Lajpcig

U derbiju 23. kola Bundeslige, fudbaleri Borusije Dortmund savladali su večeras na Vestfalenu ekipu Lajpciga, rezultatom 2:1 (2:0). Ekipa iz Dortmunda tako sada ima tri boda više od Bajerna, koji će sjutra gostovati Štutgartu.

'Milioneri' nezaustavljivi: Na Vestfalenu srušen i Lajpcig Foto: Kicker

Domaći navijači su se radovali u 13. minutu, kada je Brant pogodio mrežu, ali je taj gol poništen pošto mu je prethodio faul.

Ipak, ‘milioneri’ su poveli u 20. minutu. Golman Blasvih je faulirao Rojsa i to je bio penal. Uspješan izvođač bio je – Marko Rojs.

U 40. minutu, vidjeli smo majstoriju koju je izveo Emre Džan. Nakon odbitka, on je šutnuo sa dvadesetak metara – pravo u mrežu.

Taman kada je u drugom poluvremenu djelovalo da će domaći mirno privesti meč kraju, Forsberg je u 74. minutu, nakon asistencije Rauma, smanjio na 2:1.

Ipak, nijesu gosti večeras mogli do drugog gola, a time su, čini se, i izgubili realne šanse da se nadaju kako bi do kraja sezone mogli da se uključe u borbu za 'salataru'.

Rezultati: Borusija Dortmund – Lajpcig 2:1.

Sjutra: Union Berlin – Keln, Menhengladbah – Frajburg, Augzburg – Verder, Majnc – Hofenhajm, Bohum – Šalke, Štutgart – Bajern.

Nedjelja: Leverkuzen – Herta, Volfzburg – Ajntraht.

Tabela: Borusija Dortmund 49, Bajern 46, Union Berlin 43, Lajpcig 42, Frajburg 41, Ajntraht 33, Majnc 32, Verder 30, Menhengladbah 29, Leverkuzen 28, Keln 26, Augzburg 24, Herta 20, Štutgart 19, Bohum 19, Šalke 16.