Milan lako savladao Romu

Fudbaleri Milana u jednom od dva derbija 20. kola Serije A savladali su Romu rezultatom 3:1 i tako došli na samo bod zaostatka u odnosu na vodeći Inter.

Milan lako savladao Romu Foto: Milan AC

'Rosoneri' su uz velike probleme dočekali večerašnji meč, nastupili su bez čak 11 igrača, ali su već u 17. minutu vodili 2:0.

Prvo je u petom minutu Žiru pogodio iz penala, a 12 minuta kasnije, nakon greške suparničke odbrane, prednost domaćih udvostručio je Mesijas.

Do odlaska na odmor, Roma je smanjila nakon što je Abraham skrenuo loptu u mrežu poslije udarca Pelegrinija.

Milan je i u nastavku bio bolji rival. Ređale su se šanse - u 51. minutu Dijaz je pogodio prečku, a potom je u 75. minutu Florenci iz slobodnog udarca šutnuo u rašlje.

Da će domaći slaviti postalo je prilično jasno kada je Karsdorp dobio drugi crveni karton, a kroz nekoliko momenata - u 82. minutu - Milan je pogotkom Rafaela Leaa stigao do 3:1.

Bio je to i konačan rezultat, iako je Ibrahimović u nadoknadi mogao da se upiše u strijelce, ali je promašio penal.