Fudbal Serija A

Milan izvukao bod protiv Parme, Rosoneri četiri puta pogađali okvir gola

U 11. kolu Serije A Milan i Parma su na San Siru remizirali 2:2. Rosoneri su gubili sa 2:0, ali su uspjeli da izbjegnu prvi poraz sezone.

Teo Hernandez Foto: Tviter
Teo Hernandez
klix.baIzvor

Bio je to čudan meč u kojem su gosti poveli već u 13. minutu lijepim golom Hernanija nakon brze i precizne akcije po lijevoj strani.

Potom je uslijedio veliki pritisak Milana, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Čalhanoglu je u prvom dijelu dva puta pogodio prečku, a stativu je uzdrmao Diaz.

Poništen je i gol Kastiljeha u 23. minutu zbog ofsajda nakon pregleda VAR-a, a kada je Čalhanoglu na startu drugog dijela pogodio novu prečku, jasno je bilo da se Milan ne može nadati pobjedi.

U 56. minuti Kurtić je efektno glavom pogodio za 2:0 i kaznio sve promašaje domaćih, ali je Milan uspio do kraja da se vrati.

Smanjili su pogotkom Hernandeza u 58. minutu, a isti igrač je u 90. minutu izjednačio na 2:2 i donio je bod svojoj ekipi koja je i dalje bez poraza u prvenstvu.

Rosoneri su vodeći sa tri boda prednosti u odnosu na Inter, a Parma je na 14. mjestu sa 11 bodova.

Milan - Parma 2:2 (Hernandez 58', 90' / Hernani 13', Kurtić 56')