Mašinskom fakultetu prva titula u četvrtom finalu

Mašinski fakultet uspio je da osvoji Studentsku ligu Crne Gore. Oni su nakon četiri izgubljena finala prvu titulu osvojili pobjedom protiv ekipe Prirodno-matematičkog fakulteta rezultatom 70:60.

Mašinskom fakultetu prva titula u četvrtom finalu Foto: SSSCG

Na samom početku utakmice nervoza je bila prisutna kod studenata Prirodno-matematičkog fakulteta, koji su inače igrali svoje prvo finale, što su iskoristili studenti Mašinskog fakulteta i već na startu stekli deset poena prednosti. I u drugoj četvrtini isti odnos snaga na terenu.

Na krilima fenomenalnog Jovanovića, koji je pogađao sa svih pozicija, ali i razigravao ekipu, Mašinski fakultet je nastavio u istom ritmu. Prednost je rasla iz minuta u minut pa se na odmor otišlo sa 46:22.

Ni u nastavku susreta PMF nije imao rješenja za raznovrstan napad Mašinaca. Trojkama Vučinića, Posuke i Otaševića pred kraj treće dionice Mašinski fakultet je stekao 29 poena prednosti pa je slavlje na klupi moglo da počne. U posljednjem kvartalu PMF je uspio da, koliko toliko sačuva obraz i ublaži poraz, za na kraju konačnih 70:60.

U pobjedničkoj ekipi istakao se Jovanović sa 21 poenom, a u stopu ga je pratio Otašević sa 20 poena. U poraženom sastavu najefikasniji je bio Cupara sa postignutih 18 poena.

U meču za treće mjesto Elektotehnički fakultet je slavio protiv ekipe Građevinskog fakulteta rezultatom 52:39.

Medalje i pobjednički pehar šampionskoj ekipi uručio je rektor Univerziteta Crne Gore Vladimir Božović.

Pehar i medalje osvajačima drugog mjesta uručio je predsjednik Studentskog sportskog saveza Crne Gore Zoran Medenica, dok je trećeplasiranom timu nagrade uručio predsjednik Studentskog parlamenta Saša Roćen.

Glasovima kapitena ekipa, za najboljeg igrača lige proglašen je Nikola Cupara, igrač PMF-a kome je priznanje uručio Gavrilo Stojanović iz Nikšićke pivare.