Malo šansi i jedan gol: Juventus u nastavku stigao do trijumfa nad Lećeom

Na startu šestog kola Serije A, fudbaleri Juventusa večeras su pred svojim navijačima bili bolji od Lećea, rezultatom 1:0 (0:0).

Malo šansi i jedan gol: Juventus u nastavku stigao do trijumfa nad Lećeom Foto: ANSA

Torinski sastav večeras je teško došao do pobjede, a naš Nikola Krstović odigrao je svih 90 minuta za gostujući sastav, pri čemu je na kraju dobio žuti karton.

U prvom dijelu gotovo da nije bilo većih šansi, ali je Leće tokom dobrog dijela susreta bio agresivan, pri čemu je Krstović na suparničkoj polovini dobio više duela sa Bremerom.

Momenat odluke dogodio se u 57. minutu - lopta je u petercu domaćih stigla do Arkadijuša Milika, koji je lako sproveo u mrežu, a VAR provjera potvrdila je kako tokom akcije Juvea nije bilo ofsajda.

Od tada je 'stara dama' uglavnom čuvala rezultat, a u 90. minutu je Krstoviću zbog starta nad Lokatelijem pokazan žuti karton. Nedugo zatim, Kaba je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton i tada je bilo jasno kako Salentini neće večeras izbjeći poraz.

Juventus će prenoćiti na drugoj poziciji, pošto sada ima 13 bodova, dok Leće ostaje na 11.