Rukomet

Elverum tijesno slavio u Podgorici

Rukometaši Lovćena doživjeli su novi poraz u petom kolu EHF Evropskog kupa. No, Cetinjani su večeras bili veoma blizu prvog boda u Podgorici protiv norveškog Elveruma, a na kraju je bilo 26:27 (12:15).

Malo je falilo: Borbeni Lovćen se vratio u meč, ali za odličnu partiju nije nagrađen bodom Foto: RK Lovćen

U Bemax Areni pratili smo meč tokom kojeg je uglavnom djelovalo da će Norvežani trijumfovati i tako je bilo sve do 45. minuta. A onda su igrači Pera Miloševića čudesno uspjeli da se vrate i da poravnaju - 25:25. Ipak, presudilo je večeras evropsko iskustvo, a u posljednjem napadu i sreća - a to je večeras bilo na strani gostiju.

Lovćen su večeras predvodili Filip Krivokapić sa 10 golova i Vuko Borozan sa osam.

Za razliku od prethodna dva duela u Podgorici, igrači Lovćena loše su ušli u meč, pa je nakon 12 minute igre na semaforu bilo 2:5. No, Cetinjani su u ostatku poluvremena zaigrali bolje i to je dalo rezultata – golom Vujovića, u 24. su minutu prišli na dva gola zaostatka – 10:12.

Bilo je to kratkog daha – u naredna tri minuta vidjeli smo tri gola gostiju, koji su tako stigli do komotnih plus pet, ali su Cetinjani do odlaska na odmor još jednom smanjili zaostatak (12:15).

U drugom dijelu utakmice, Lovćen dugo nije mogao da se približi suparnicima, no to se dogodilo na uvodu u finiš. Cetinjani su u 52. minutu, pogotkom Vuka Borozana, bili na minus jedan (24:25), nakon čega su Norvežani promašili sedmerac.

Probudila se u tim momentima i publika, a potom je Filip Krivokapić, svojim devetim večerašnjim golom, poravnao na 25:25. Na to je uzvratio Grendal iz sedmerca, a na drugoj strani je - odmah nakon toga - sedmerac promašio Krivokapić. Langas je zatim goste doveo do plus dva i 120 sekundi prije kraja bili je 25:27.

Smanjio je zaostatak 'crvenih' Krivokapić, a onda je Grendal promašio. Imali su naši prvaci napad za bod, ali nijesu ga iskoristili - pa dva boda idu za Norvešku.

Rezultati: Lovćen – Elverum 26:27, Šafhauzen – Flensburg 25:24

Tabela: Flensburg 8, Šafhauzen 8, Elverum 4, Lovćen 0.