Kako je saopšteno iz Kabineta predsjednika Crne Gore, Makron je zahvalio Milatoviću na „izuzetnom prijemu koji je ukazan njemu i članovima francuske delegacije, ističući da je tokom posjete posebno cijenio otvoren dijalog i brojne prilike za razmjenu mišljenja“.
„Iskreno Vam zahvaljujem na svoj pažnji koja nam je ukazana, kao i na Vašoj izuzetnoj predusretljivosti tokom čitave posjete. Veoma sam cijenio brojne prilike koje smo imali za razmjenu mišljenja i dijalog”, navodi se u pismu Makrona.
Ocijenio je da su tokom posjete postavljeni važni temelji za dalje jačanje bilateralne saradnje Crne Gore i Francuske.
„Posebno me raduje što smo postavili veoma važne temelje za dalje jačanje naše bilateralne saradnje”, poručio je Makron. On je istakao da će Francuska nastaviti da pruža podršku Crnoj Gori u završnoj fazi procesa pristupanja Evropskoj uniji.










