Gotov je treći dan septembarskog ciklusa kvalifikacija za Euro 2024, a jako uzbudljivo bilo je u Skoplju i u Prištini.

Makedonci postaju noćna mora za 'azure': Spaletiju samo bod na debiju, Kosovo u 94. minutu do boda protiv Švajcarske Foto: UGC

Lućano Spaleti nije imao uspješan debi na klupi Italije. 'Azuri' su večeras ispustili pobjedu protiv Sjeverne Makedonije u Skoplju, a na kraju je bilo 1:1 (0:0). Ne treba ni podsjećati kako su Makedonci prošle godine izbacili upravo Italiju iz plej-ofa za Mundijal u Kataru.

Novi selektor Italije počeo je meč sa trojkom Zakanji - Imobile - Politano u napadu, no u prvom dijelu golova nije bilo. Tek što je počeo nastavak - Barela je poslao loptu do Imobilea, a on gostima donio prednost. Bližio se finiš, makedonski igrači pokušavali su da poravnaju i u tome su uspjeli u 81. minutu - pravu majstoriju tada je izveo Bardhi.

Borbeni Ukrajinci zaustavili Englesku, 'petarda' u Talinu
0
09.09.2023 19:51

Izjednačenje na vrhu tabele: Belgija uz dosta sreće do pobjede u Bakuu
0
Izjednačenje na vrhu tabele: Belgija uz dosta sreće…
09.09.2023 17:06

Kosovo je u Prištini u sudijskoj nadoknadi osvojilo bod protiv Švajcarske -  2:2 (0:1).

Frojler je goste doveo u vođstvo u prvom dijelu, ali je izjednačio Murići. U 79. minutu - Švajcarci su opet poveli, pri čemu je, nakon Frojlerovog šuta, lopta na putu ka mreži zakačila Rahmanija. U posljednjem, četvrtom minutu nadoknade, Murići je još jednom pogodio i postavio konačnih 2:2.

Večeras se oprostila legenda fudbala i evropski rekorder, ali vjerovatno nikad nijeste čuli za njega
0
Večeras se oprostila legenda fudbala i evropski rekorder…
09.09.2023 21:25

Švajcarska tako ima dva boda više od drugoplasirane Rumunije, koja je večeras podijelila bodove sa Izraelom (1:1).

Grupa “C"

Rezultati: Ukrajina – Engleska 1:1, Sjeverna Makedonija – Italija 1:1.

Tabela: Engleska 13, Ukrajina 7, Italija 4, Sjeverna Makedonija 4, Malta 0.

Grupa “F"

Rezultati: Azerbejdžan – Belgija 0:1, Estonija – Švedska 0:5.

Tabela: Austrija 10, Belgija 10, Švedska 6, Estonija 1, Azerbejdžan 1.

Grupa “I"

Rezultati: Andora – Bjelorusija 0:0, Kosovo – Švajcarska 2:2, Rumunija – Izrael 1:1.

Tabela: Švajcarska 11, Rumunija 9, Izrael 8, Bjelorusija 4, Kosovo 4, Andora 2.