Majnc izvukao remi

Kel je bio na pragu pobjede, ali je nakon vošstva od 2:0, 30 minuta do kraja, Majnc je uspio da izvuče bod (2:2) u 26.kolu Bundeslige.

Majnc izvukao remi Foto: infogol
Sportski portaliIzvor

U derbiju začelja, oba tima su bila motivisana, jer su bodovi neophodni u borbi za opstanak. Domaćin je bolje otvorio meč i činilo se da ima trasiran put ka pobjedi - Keln je poveo već u šestom minutu, a strijelac je bio Ut iz penala. Kada je Kajnc u 53. minutu povećao na

2:0 činilo se da će “jarčevi” rutinski meč privesti kraju, Ipak, tada su se gosti probudili.

Prvo je u 61. minutu Avoniji smanjio na 2:1 i tako vratio Majnc u “život”, da bi konačnih 2:2 je postavio Pjer Kunde Malong, koji je uzeo loptu na cenutru i krenuo po sredini terena ka golu, a nakon pravog slaloma Kamerunac je savladao golmana Horna.