Majeru zlato u superveleslalomu

Austrijski skijaš Matijas Majer osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Majeru zlato u superveleslalomu Foto: Foto: eurosport.com

Majer, koji je u istoj disciplini bio zlatni i prije četiri godine u Pjengčangu, pobijedio je u vremenu minut, 19 sekundi i 94 stotinke i osvojio četvrto olimpijsko odlčičje.

On je juče bio bronzani u spustu, a 2014. godine bio je olimpijski šampion u toj disciplini.

Kao drugoplasirani završio je Amerikanac Rajan Kohran-Sigl sa zaostatkom od četiri stotinke.

Bronzanu medalju osvojio je Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa 42 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Slovenac Boštjan Kline osvojio je 20, njegov sunarodnik Nejc Naraločbik 24, a Marko Vukićević posljednje, 34. mjesto.