Evroliga

Maestralni Larkin sa 40 poena vodio Efes do novog trijumfa

Košarkaši Anadolu Efesa su rezultatom 91:79 pobijedili Olimpijakos u Istanbulu u 28. kolu Evrolige.

Maestralni Larkin sa 40 poena vodio Efes do novog trijumfa Foto: Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images
B92Izvor

Anadolu Efes ostaje na vrhu Evrolige i poslije 28 odigranih kola, a ponovo će slaviti nevjerovatnog Šejna Larkina.

Amerikanac sa turskim pasošem je meč završio sa čak 40 poena uz 10 pogođenih trojki od 15 pokušaja i uz to je imao tri skoka i pet asistencija. I jedini je igrač u istoriji Evrolige sa dvije utakmice od 40 postignutih poena.

Tibor Plajs je takođe bio veoma dobar sa 13 poena, dok je srpski plejmejker Vasilije Micić postigao 12 uz devet asistencija, a na drugoj strani je Oktavijus Elis ubacio 14, Dvajt Bujks 13, a Saša Vezenkov 10.

Prva četvrtina je bila veoma efikasna, a Efes je prisvojio istu sa 29:24, a Šejn Larkin je ubacio većinu postignutih poena domaćina. Druga četvrtina je počela sa pet vezanih poena Micića, a Olimpijakos je polako gubio korak, pa se na poluvrijeme otišlo sa 51:41 u korist turskog tima.

U trećoj četvrtini je Anadolu Efes dodao gas, Larkin je vezao četiri trojke i za tren oka je na semaforu stajalo 66:50. Saša Vezenkov je povukao Olimpijakos, spustio ih na 74:66, ali je Larkin postigao još tri trojke i ugasio svaku nadu Olimpijakosa.

Ovo je bila 24. pobjeda Anadolu Efesa, dok je Olimpijakos na skoru od 12 pobeda i 16 poraza.