Trijumf najzad upisala i BiH, Jermenija ispustila pobjedu na vrućem gostovanju u Turskoj

Gotova je i druga noć septembarskog ciklusa kvalifikacija za Euro 2024.

Luksemburg je hit kvalifikacija, Hrvatska ubjedljiva, Škotska i Portugal se ne zaustavljaju Foto: Cropix

Škotska i Portugal nastavili su sa pobjedama, Hrvatska je bila raspucana, a konačno je slavila i Bosna i Hercegovina.

Jermenija je osvojila bod u fanatičnoj atmosferi u Turskoj, a Luksemburg nastavlja sa vrhunskim partijama - večeras su gotovo otpisali Island i na diobi su drugog i trećeg mjesta u grupi.

Škoti i dalje maksimalni

Nakon Španije, u grupi “A” je ubjedljiva na gostovanju bila i Škotska, koja je slavila na Kipru – 0:3 (0:3).

Španija ponizila Gruziju u Tbilisiju: Morata postigao het-trik, Jamal postao najmlađi strijelac u istoriji 'furije'
0
Španija ponizila Gruziju u Tbilisiju: Morata postigao…
08.09.2023 19:57

Škoti imaju fantastičan učinak – svih 15 bodova iz pet susreta, pa su već sada gotovo obezbijedili drugi uzastopni nastup na Euru. Večeras je, naravno, pogađao Mektomini, ali i Portus i Mekgin.

Grupa “A”: Kipar – Škotska 0:3, Gruzija – Španija 1:7.

Tabela: Škotska 15, Španija 6, Norveška 4, Gruzija 4, Kipar 0.

'Petarda' Hrvatske, Jermenija ispustila pobjedu na vrućem gostovanju

Selekcija Hrvatske je u Rijeci ubjedljivo trijumfovala nad Letonijom, rezultatom 5:0 (3:0).

Dva gola na Rujevici postigao je Bruno Petković, uz jednu asistenciju, a po jednom su se u strijelce upisivali Ivanušec, Kramarić i Pašalić.

U duelu koji je bio 'više od igre', Turska je računala kako će u Eskišehiru stići do bodova protiv Jermenije, a na kraju je jedva stigla do jednog - 1:1 (0:0).

Jermenija je do vođstva stigla golom Dašjana u 49. minutu, a poravnao je Jildirim u 88.

Grupa “D”: Hrvatska – Letonija 5:0, Turska – Jermenija 1:1.

Tabela: Turska 10, Hrvatska 7, Jermenija 7, Vels 4, Letonija 0.

BiH se mučila, minimalac Portugala, Luksemburg je hit grupe "J"

Nije nimalo lako Bosna i Hercegovina večeras u Zenici stigla do pobjede protiv Lihtenštajna – na kraju je bilo 2:1 (2:1).

‘Zmajevi’ su poveli u trećem minutu golom Džeka, a kroz 15 minuta je bilo 2:0, uz autogol Luhingera. No, neizvjesnost je na Bilino polje vratio Volfinger, koji je u 21. minutu smanjio na 2:1.

Golom Bruna Fernandeša u 43. minutu, Portugal je trijumfovao u gostima protiv Slovačke – 0:1 (0:1).

Fudbaleri Luksemburga nastavljaju sa sjajnim izdanjima, a večeras su bili bolji od Islanda – 3:1 (1:0). Tako su Sančes i saigrači sada na diobi drugog i trećeg mjesta, a Island je gotovo otpisan iz trke za Euro.

Grupa “J”: Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn 2:1, Slovačka – Portugal 0:1, Luksemburg – Island 3:1.

Tabela: Portugal 15, Slovačka 10, Luksemburg 10, Bosna i Hercegovina 6, Island 3, Lihtenštajn 0.