LŠ: Real, Inter, Ajaks i Salcburg igraju na sve ili ništa

Dobićemo posljednje putnike u nokaut fazu takmičenja koje će se nastaviti u februaru.

LŠ: Real, Inter, Ajaks i Salcburg igraju na sve ili ništa Foto: Ilustracija: dazn.com
b92Izvor

U centru pažnje posljednjeg dana grupne faze biće ekipe Real Madrida, Intera, Atletiko Madrida, Salcburga i Ajaksa.

Ekipe Bajerna, Mančester sitija, Porta i Liverpula očekuju samo formalni, da ne kažemo "trening" nastupi.

To bi moglo da pomogne moskovskoj Lokomotivi jer im je neophodna pobjeda u Minhenu za plasman u Ligu Evrope.

Večeras će se nastaviti i duel između Pari Sen Žermena i Bašahšehira, koji je prekinut u 16. minutu u utorak zbog rasističkog skandala.

"Svecima" je neophodna pobjeda za prvo mjestu u grupi i uslovno "lakšeg" rivala u nokaut fazi LŠ.

Grupa A

Bajern je obezbijedio i plasman i prvo mjesto, što je prilika za Lokomotivu da iznenađenjem u Minhenu izbori prolaz u Ligu Evrope.

Mnogo veća drama se očekuje u Salcburgu, gdje će austrijski šampion pokušati da nadigra Atletiko Madrid i u direktnom duelu prođe u nokaut fazu.

"Jorgandžijama" je dovoljan i bod, što bi timu Dijega Simeonea bio četvrti uzastopni remi u grupi.

U prvom susretu dva tima Atletiko je jedva slavio na svojoj Vandi 3:2, golom mladog Žoaa Feliksa pet minuta prije kraja.

Grupa B

Sve je otvoreno!

U najboljoj situaciji je Borusija Menhengladbah, ali na najtežem gostovanju.

Najmanje šansi po stanju na tabeli ima Inter, ali na papiru ima idealnu situaciju da sam riješi svoju sudbinu.

Inter večeras (21.00) u Milanu mora da savlada odlični Šahtjor, i da navija za Real protiv Menhengladbaha. Samo u tom scenariju može dalje.

Real mora da savlada Borusiju, a "nerazuri" nadigraju Šahtjor, koji je ispred Madriđana zbog boljeg međusobnog susreta.

"Koltovi" imaju u rukama bar Ligu Evrope, ali svi žele da i na proljeće igraju u eliti.

Real je došao u situaciju da mora da pobijedi Menhengladbah večeras (21.00) ako želi u osminu finala Lige šampiona. U nekom od scenarija, možda bi mu i bod bio dovoljan, ali bi onda zavisio od drugih.

Grupa C

Siti i Porto su obezbijedili nokaut fazu, a "građani" imaju bolji međusobni skor sa Portugalcima pa su sigurni i prvi.

Stoga ne očekujemo da se igrači ova dva tima pretjerano mnogo trude večeras.

S druge strane, Olimpijakos i Marsej su poravnati u borbi za Ligi Evrope, pa su pod imperativima pobjeda.

Nešto veće šanse daju se Grcima jer su domaćini protiv Porta, dok Francuzi gostuju u Mančesteru.

Grupa D

Liverpul je završio svoj posao, dok je Mitjilend izgubio sve šanse čak i za LE, pa će u Danskoj da se igra samo za prestiž.

S druge strane, Atalanta će u Amsterdamu pokušati da odbrani bod prednosti u borbi za mjesto u nokaut fazi LŠ.

U prethodnom međusobnom duelu nije bilo pobjednika u Bergamu – 2:2, gdje su "kopljanici" našeg Dušana Tadića ispustili dva gola prednosti s poluvremena.

Nijedna ekipa ne može da se pohvali formom, jer Atalanta ima samo jednu pobjedu u posljednjih šest utakmica, dok je Ajaks nakon šest trijumfa u nizu spojio dva uzastopna poraza.