Prva polovina revanš mečeva plej-ofa kvalifikacija za grupnu fazu Lige šampiona je završena, a plasman u grupnu fazu večeras su potvrdili Galatasaraj, Braga i Jang bojs.

LŠ nakon 11 godina opet na portugalskom 'kamenolomu', u grupnoj fazi su i Galata i Jang bojs Foto: UGC

Fudbaleri Galatasaraja igraće u grupnoj fazi prvi put nakon sezone 2019/20, pošto su večeras u Istanbulu još jednom slavili nad norveškim Moldeom - 2:1 (1:0). U prvom duelu u Norveškoj bilo je 3:2 za turski sastav.

Večerašnji je meč otvoren ranim pogotkom Maura Ikardija iz penala u sedmom minutu. U drugom dijelu, nadu Norvežanima vratio je Hestad, koji je poravnao u 66. minutu. Tu je nadu, međutim, u trećem minutu nadoknade ugasio Anhelinjo, koji je postavio konačnih 2:1.

Jedanaest godina čekali su navijači Brage na povratak u Ligu šampiona i to se konačno dogodilo.

Grupna faza će se na čuvenom portugalskom 'kamenolomu' igrati zahvaljujući tome što je Braga večeras u Atini opet slavila protiv Panatinaikosa (1:0). U prvom duelu je, pritom, ekipa Artura Horhea slavila 2:1. Jedini gol večeras postigao je Armindo Bruma u 83. minutu.

Jang bojs će treći put u istoriji igrati u Ligi šampiona. Nakon što je prvi meč u Izraelu završen 0:0, oni su večeras u Bernu bili ubjedljivi protiv Makabija iz Haife, rezultatom 3:0 (2:0).

Švajcarski prvak je do dva gola prednosti u prvom dijelu stigao zahvaljujući Itenu i tome što je Sek pogodio sopstvenu mrežu, da bi se u nastavku u strijelce upisao i Ugrinić.

Galatasaraj - Molde 2:1 / prvi meč: 3:2

Jang bojs - Makabi Haifa 3:0 / 0:0

Panatinaikos - Braga 0:1 / 1:2