Lovćen i Partizan 1949 finalisti Kupa Crne Gore

Lovćen i Partizan 1949 igraće u finalu Kupa Crne Gore za Crne Gore. Tim sa Cetinja u polufinalu završnog turnira koji se održava u Podgorici savladao je Budućnost Podgoricu 41:22 (26:5), dok je Partizan 1949 do meča za trofej stigao pobjedom protiv Komova 24:21 (8:10).

Lovćen i Partizan 1949 finalisti Kupa Crne Gore Foto: RSCG

Lovćen je u duelu protiv Budućnost Podgorice dominirao tokom svih 60 minuta, a već nakon 10 na semaforu je pisalo 9:1. U nastavku meča jedina dilema bila je konačna razlika.

Čak 13 igrača upisalo se u strijelce u redovima Lovćena, a po šest golova postigli su Draško Kaluđerović i Aleksandar Mrvaljević.

Filip Borozan je meč završio sa 12 odbrana.

U redovima tima iz Podgorice istakao se Aleksandar Đurović sa osam pogodaka.

Mnogo više neizvjesnosti bilo je u prvom polufinalnom duelu – Komovi su nakon prvog poluvremena imali dva gola prednosti (10:8), ali je Partizan 1949 nakon pet vezanih pogodaka poveo (15:13) u 42. minutu.

U posljednjih sedam minuta ušlo se sa neriješenim rezultatom (18:18), ali je ponovo uslijedila serija od pet vezanih golova Tivćana u kojoj je Veselin Drakulović tri puta zatresao mrežu protivnika za nedostižnih „plus 5“ – 23:18.

Drakulović je bio najefikasniji sa sedam golova, dok je Bogdan Međedović pet puta zatresao protivničku mrežu.

Martin Čolo imao je sjajno veče i upisao 13 odbrana.

U redovima Komova najbolji je bio Nemanja Marsenić sa 11 pogodaka, dok je Aleksandar Kastratović upisao 13 uspješnih intervencija.