Košarkaši Mornara pretrpjeli su sedmi poraz u ABA ligi. U duelu osmog kola, u Pioniru je večeras od Barana očekivano bolja bila Crvena zvezda, rezultatom 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15).

Loše kolo za naše ekipe zaokružio i Mornar: Barani odigrali koliko su mogli, Zvezda se izdvojila na vrhu Foto: ABA

Tako je ovo bilo prvo ovosezonsko kolo u kojem su sva tri crnogorska kluba doživjela poraze, pri čemu je Crvena zvezda sada lider na tabeli, uz pobjedu više u odnosu na Budućnost Voli, Igokeu i Cedevita Olimpiju.

Predvođena Giedraitisom, Zvezda je silovito ušla u meč, pa je nakon prvog kvartala imala 12 poena prednosti. Barani su se teško suprotstavljali suparnicima, a najzapaženiji u tom dijelu igre bili su Voler i Vranješ.

U sljedećoj je četvrtini otpor gostiju bio znatno jači, pa su Beograđani na odmor otišli uz gotovo nepromijenjenu prednost – 52:39.

Mornar je drugo poluvrijeme otvorio serijom 0:5, ali to je bilo sve. Domaći su od tada manje oscilirali, pa su posljednju četvrtinu dočekali uz 18 poena plusa, čime je pitanje pobjednika – ako se ono uopšte i postavljalo – bilo riješeno.

Voler je za Mornar postigao 14 poena, Gavrilović 13, a Vranješ 10. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Tobi (16).

Rezultati: Igokea – Budućnost Voli 88:74, SC Derbi – Cibona 93:101, Crvena zvezda – Mornar 95:75, Split – Zadar 75:82, Borac Čačak – FMP 96:75, Mega – Krka 72:77, Cedevita Olimpija – Partizan 95:91.

Tabela: Crvena zvezda 7-1, Budućnost Voli 6-2, Igokea 6-2, Cedevita Olimpija 6-2, Partizan 5-3, Mega 4-4, Zadar 4-4, Borac Čačak 4-4, SC Derbi 4-4, FMP 3-5, Cibona 3-5, Krka 2-6, Split 1-7, Mornar 1-7.