Liverpul i Čelsi priredili "vatromet" – osam golova na "Enfildu"

Liverpul i Čelsi su najlepše ostavili za kraj. Vidjeli smo osam golova u derbiju Premijer lige i pobjedu Liverpula nad Čelsijem 5:3 (3:1).

Liverpul i Čelsi priredili "vatromet" – osam golova na "Enfildu" Foto: EPA-EFE/Laurence Griffiths
b92Izvor

U ovom meču "crvenima" će biti uručen pehar šampiona prvi put posle 30 godina, pa smo večeras gledali "vatromet" i na terenu, a i po njegovom završetku.

U prvoj četvrtini meča, interesantno, nismo vidjeli nijedan gol, a onda je prvi na utakmici bio i najljepši.

Keita je oduzeo loptu na polovini Čelsija i raspalio po njoj, a ona od prečke odsjela iza leđa Kepe Arizabalage.

Taj pogodak Keite je raspalio napadače u ovom meču.

Uslijedila su još dva brza gola Liverpula, a strijelci su bili Aleksander-Arnold i Osklej-Čemberlejn.

Nadu Čelsiju donio je Olivije Žiru u posljednjim minutima prvog poluvremena.

Odbitak je dočekao na bukvalno nekoliko centimetara od gola i sproveo loptu u mrežu.

Novih tri gola prednosti domaćinu donio je Firmino u 54. minutu.

Prelijep je bio centaršut Aleksandera-Arnolda.

Čelsi se nije predavao. Ubrzo je stigao odgovor, i to dvostruki.

Najprje je Pulišić asistirao Tamiju Abrahamu za gol, a potom ga je američki reprezentativac i sam postigao u 73. minutu.

Postojala je nada "plavaca" da mogu do potpunog povratka, ali je u 84. minutu sijevnula strašna kontra Liverpula.

Robertson je agilnim trkom probio odbranu Čelsija, a onda ubacio u šesnaesterac gdje je Osklej-Čemberlejn postavio konačnih 5:3.