Liverpul hvata voz za Ligu šampiona

Fudbaleri Liverpula pobijedili su na gostovanju Barnli 3:0 u pretposljednjem kolu Premijer lige.

Liverpul hvata voz za Ligu šampiona Foto: EPA-EFE/Alex Livesey
Sportski portali Izvor

"Crveni" su bez većih problema slavili golovima Roberta Firmina, Nejta Filipsa i rezerviste Aleksa Okslejd-Čemberlena.

Barnli je prijetio sve do gola Firmina u 43. minutu, a onda je u odličnoj akciji Endrju Robertson pronašao Brazilca, koji je postigao novi važan pogodak.

Već na startu drugog dijela meča mladi Filips je skočio i glavom matirao Norisa, čime je izrastao u junaka meča i zbog toga što je sa gol linije izbacio loptu i spriječio dramu u finišu.

Tačku je stavio Čemberlen dva minuta prije kraja nakon druge asistencije Robertsona.

Tim Jirgena Klopa se vratio među četiri najbolja tima na tabeli, tačno ispred Lestera i to zbog četiri gola bolje razlike u odnosu na Lester.

Liverpul u posljednjem kolu čeka Kristal Palas, a Lester ekipu Totenhema.

Istovremeno, Vest Hem je trijumfovao u gostima protiv VBA 3:1 preokretom u posljednjih 10 minuta.