Ubjedljiv trijumf

Liverpul brojao do sedam protiv Kristal Palasa

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas u gostima ekipu Kristal Palasa sa ubjedljivih 7:0, u utakmici 14. kola Premijer lige.

Liverpul brojao do sedam protiv Kristal Palasa Foto: Twitter
Sportski portali Izvor

Liverpul je upisao devetu pobjedu u šampionatu i prvi je na tabeli sa 31 bodom, dok je Kristal Palas na 12. poziciji sa 18 osvojenih bodova.

Pitanje pobjednika na ovom meču riješeno je već u prvom poluvremenu pošto je Liverpul stigao do vođstva od 3:0, golovima Takumija Minamina u trećem, Sadia Manea u 35. i Roberta Firmina u 44. minutu.

Šampion Engleske se tu nije zaustavio i u drugom poluvremenu je bio još ubjedljiviji.

Prvo je u 52. minutu Džordan Henderson povećao na 4:0, Firmino je u 68. minutu postigao svoj drugi gol, a tačku na ovaj meč stavio je Mohamed Salah golovima u 81. i 84. minutu.

Fudbaleri Liverpula u narednom kolu dočekuju Vest Bromvič Albion, dok će Palas gostovati Aston Vili.